Dieta na masę mięśniową 90kg, 80kg, 70,kg 60kg

Dieta na masę mięśniową
trening
Dieta na masę mięśniową

Dieta na masę. Modelowanie sylwetki to proces, który podejmują zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Panie zwykle realizują ćwiczenia i diety wysmuklające ciało. Panowie z kolei trudzą się budowaniem masy mięśniowej. W dzisiejszej publikacji pragniemy przedstawić trzy kluczowe procesy, których celem jest wzrost objętości włókien mięśniowych, a mianowicie: dietę, trening oraz suplementację.

Dieta na masę – jak powinien wyglądać jadłospis?

Przede wszystkim należy pamiętać, że jadłospis na masę musi zostać stworzony indywidualnie – w oparciu o wagę, wzrost oraz generowane zapotrzebowanie.

Powszechnie w celu ustalenia zapotrzebowania na podstawowe wartości odżywcze (węglowodany, białko oraz tłuszcze) stosuje się następujące wzory:

 • waga ciała x 5,5 = ilość węglowodanów w diecie (wynik w gramach)
 • waga ciała x 2 = ilość białka w diecie (wynik w gramach)
 • waga ciała x 0,5 = ilość tłuszczów w diecie (wynik w gramach)

Warto przy tym zaznaczyć, że w diecie na masę najlepszym materiałem energetycznym będą węglowodane złożone, a materiałym budulcowym – pełnowartościowe białko. Istotna jest również forma dostarczanych tłuszczy. W tym przypadku najrozsądniej jest dostarczać tłuszcze roślinne (olej rzepakowy, kukurydziany i oliwa z oliwek).

Czytaj ważne: Ranking odżywek i suplementów na masę i siłę

Trening na masę – jak powinien wyglądać harmonogram treningowy?

Dobór ćwiczeń w planie treningowym jest niezwykle ważnym. Liczne badania potwierdzają, że najskuteczniejsze “na masę” okazują się ćwiczenia bazowe (wielostawowe, na wolnym obciążeniu). Dlatego też, podstawę planu treningu powinny tworzyć takie ćwiczenia jak:

 • martwy ciąg, wiosłowanie sztangą, podciąganie na drążku (plecy)
 • wyciskanie na ławce prostej/skośnej (klatka piersiowa)
 • przysiady, wykroki, wspięcia (nogi)
 • uginanie ramion (biceps)
 • prostowanie ramion (triceps)
 • wyciskanie sztangi (barki)

Warto przy tym zauważyć, że osobom początkującym zaleca się realizację ćwiczeń na każdą partię mięśniową w obrębie jednej sesji treningowej (FBW, trening ogólnorozwojowy). Z kolei zaawansowane osoby powinny realizować trening łączony (2-3 partie w obrębie jednej sesji treningowej).

Podobne: Suplementy na zwiększenie masy mięśniowej

Zaleca się realizację 3-4 treningów w ciągu tygodnia. Ćwiczenia powinny być wykonywane w 3-4 seriach po 8-12 powtórzeń. Czas przerwy pomiędzy każdą serią nie powinien przekraczać dwóch minut.

Suplementacja na masę – jak uzupełnić dietę i wspomóc procesy wzrostu włókien mięśniowych?

Prawidłowo dostosowana suplementacja potrafi zwiększyć efektywność treningu i diety o nawet kilkadziesiąt procent.

Aktualnie producenci oferują całą gamę produktów wspomagających budowanie masy mięśniowej. Do najczęściej stosowanych zaliczamy:

 • preparaty kreatynowe
 • odżywki białkowe
 • l-argininę
 • aminokwasy BCAA
 • gainery
 • boostery energetyczne (carbo)

Należy mieć jednak na uwadze, że odżywki powinny stanowić uzupełnienie diety, a nie jej podstawę. Wszelkie informacje na temat dawkowania, właściwości oraz działania są podane na każdym opakowaniu. Informacje te są powszechnie dostępne również w Internecie. Przed wyborem konkretnych preparatów zalecamy zapoznać się z opiniami i recenzjami innych użytkowników.

Czytaj więcej: W jakim wieku zacząć brać suplementy na masę mięśniową?

Dieta na masę mięśniową. Piękny wygląd można uzyskać na wiele sposobów. Jednym z popularniejszych jest siłownia. Dzieje się tak, ponieważ poza muskulaturą daje również siłę, która może być użyteczna w niektórych sytuacjach życiowych. Dodatkowo aktywność fizyczna zawsze jest w cenie oraz wywiera na rozmówcach dobre wrażenie.

Swój trening należy jednak ukierunkować na konkretny cel, aby miał sens. Inaczej w końcu trenuje zawodnik sportów walki, inaczej lekkoatleta, a jeszcze inaczej ktoś, kto po prostu chce dobrze wyglądać czy bić swoje siłowe rekordy. Do tych dwóch ostatnich może nam się przydać odpowiednie zwiększenie masy naszego ciała. Oczywiście konieczny będzie właściwie dobrany trening, jednak niemniej ważna okazuje się dobra dieta.

Dieta na masę – na sucho nawet trawa nie urośnie…

Optymalnie będzie, jeśli dietę ułoży nam zawodowy dietetyk. Wtedy możemy liczyć na najlepsze efekty. Podstawą zawsze będzie jednak białko, które umożliwia naszym mięśniom rozrastanie się, a także daje masę niezbędną do uzyskania rzeźby.

Z tego też powodu należy jeść potrawy takie jak pierś z kurczaka, różne ryby takie jak na przykład tuńczyk, ryże oraz makarony. Dobrze będzie, jeśli nie zapomnimy również o korzystnych dla naszego zdrowia warzywach.
Nie można również zapominać o właściwej suplementacji. To absolutna podstawa już nie tylko kulturystyki, ale w ogóle współczesnego trenowania na siłowni. Wśród różnych dostępnych środków godnym wyróżnienia będzie bez wątpienia

Poradnik trenera: Jak zbudować masę mięśniową?

Dieta na masę – jak utrzymać ?

Probolan 50 OpakowanieProbolan 50. Nie niesie on ze sobą skutków ubocznych, a skład oparty o epihydroksytiolan gwarantuje przyśpieszone uzyskiwanie tak pożądanej masy. Regularnie go stosując można osiągnąć bardzo dobre efekty i dopełnić nim właściwie wykonywany trening oraz poprawnie ułożoną dietę.

Używanie Probolanu 50 pozwala uzyskać nawet 8 kilogramów czystej masy mięśniowej – bez denerwującego tłuszczu, którego później trzeba się pozbywać. Sprawia to, że suplement ten pozytywnie wybija się spośród wielu innych i pozwala uzyskać bardzo dobre rezultaty. Jeden cykl to 10 tygodni stosowania, co należy do rozsądnych okresów.

Dieta na masę 90 kg. Odpowiednia sylwetka polega na trzymaniu się pewnych rygorów jeśli chodzi o dietę. Każdy plan treningowy, który ma na celu osiągnięcie wagi w okolicach 90kg musi być przestrzegany w całej rozciągłości. Wtedy można będzie osiągnąć oczekiwany efekt. Dieta w tym przypadku jest niezwykle istotna, dlatego też trzeba się o niej dowiedzieć wszystkiego, nawet najmniejszych szczegółów.

Na pewno bardzo ważna jest częstotliwość spożywania posiłków oraz ich ilość. To ma kolosalne znaczenie i nie może być w żaden sposób lekceważone. Dieta dla sportowca, który zamierza osiągnąć wagę 90 kg powinna składać się z sześciu posiłków. W skład diety wchodzi śniadanie, drugie śniadanie, obiad, posiłek przedtreningowy, posiłek potreningowy oraz kolacja. Oczywiście we wszystkich tych posiłkach powinna się znaleźć odpowiednia dawka białka, która gwarantuje systematyczny przyrost masy, zdrowej masy oczekiwanej przez każdego sportowca.

Dieta na masę 90 kg – co jeść ?

Dobrze dobrana dieta oraz profesjonalnie rozpisany i przeprowadzony trening to gwarancja osiągnięcia pożądanych efektów w dłuższej perspektywie. Czas ten można jeszcze bardziej skrócić poprzez dodawanie do diety odpowiednich suplementów, które odpowiedzialne są za szybszy przyrost masy mięśniowej. Jednym z lepszych preparatów, które dostępne są na polskim rynku jest Probolan 50. Jest on rekomendowany przez wielu zawodowych kulturystów, którzy bardzo często opierają na nim swoje przygotowania do najważniejszych zakupów.
Przyrost masy mięśniowej nawet do 8 kg w ciągu cyklu może robić wrażenie. Probolan 50 to również wiele dodatkowych zalet, które przydadzą się każdemu, kto chce utrzymać wagę w odpowiednich ramach. Lepsza kondycja oraz dochodzenie do siebie po treningach to również jego zasługa. Probolan 50 jest polecany każdemu profesjonalnemu sportowcowi, dla którego waga ma ogromne znaczenie.

Dieta na masę 80 kg. Chcą ważyć 80 kilogramów i być przy tym dobrze zbudowanym trzeba przestrzegać odpowiedniej diety, która jest gwarantem osiągnięcia tego stanu rzeczy. Dobrze zbilansowana dieta zawsze odgrywa najważniejszą rolę. Trzymanie się ściśle ram diety to systematyczne osiąganie wyznaczonego sobie limitu wagowego. Bardzo ważną rolę w całym procesie odgrywają posiłki, które trzeba spożywać regularnie. Ustalenie ścisłych godzin jest w tym przypadku czymś, co powinno mieć miejsce.

Dieta na masę 80 kg co jeść ?

Należy jeść nawet 6-7 razy dziennie. Bardzo ważne jest to, by odstęp pomiędzy kolejnymi posiłkami nie był większy niż 3-4 godziny. W diecie trzeba postawić przede wszystkim na produkty zawierające duże ilości białka. Ryby, jajka to podstawa takiej diety. O nich trzeba zawsze pamiętać i starać się ich spożywać jak najwięcej. Sery także idealnie wpasują się do takiej diety. Chude mięso oraz pierś z kurczaka to ciekawa propozycja na każdy obiad dla człowieka będącego na diecie.

Ważny artykuł: Jak nabrać beztłuszczowej masy mięśniowej?

Dieta na masę 80 kg efekty

TitanodrolDziennie należy dostarczyć do swojego organizmu około 200 gram białka.
Dieta na wagę 80 kilogramów powinna być oczywiście dopasowana także do naszych indywidualnych możliwości jeśli chodzi o organizm. Na pewno jeżeli chcemy, by efekty w postaci widocznego postępu w kwestii masy mięśniowej przyszły szybciej. Na rynku mamy do dyspozycji wiele suplementów, które gwarantują szybszy przyrost. Nie wszystkie preparaty jednak są godne polecenia, ponieważ generują one skutki uboczne typu problemy z potencją czy też podrażnienia skóry.
Probolan 50 jest suplementem, który nie posiada żadnych wad, nie powoduje żadnych skutków ubocznych. W ciągu cyklu, który trwał około 10 tygodni Probolan daje szansę przytyć nawet 8kg! To bardzo dobry wynik, który jest nie osiągalny dla konkurencji.

Dzięki Probolanowi 50 efekty stosowanej diety przyjdą znacznie wcześniej. Efekty nie będą także okupione przyrostem niepotrzebnej tkanki tłuszczowej, która jest jednym z głównym wrogów każdego sportowca. Sprawdzony przez wielu sportowców preparat gwarantuje uniknięcie takich nieprzyjemnych spraw.

Dieta na masę 70kg. dla osoby ważącej 70 kg powinna być oparta na kilku podstawowych założeniach, które trzeba systematycznie realizować. Zawsze należy pamiętać o odpowiednim doborze wszystkich składników pokarmowych. Ich ilość musi być dopasowana do indywidualnych preferencji każdego człowieka. Pod uwagę trzeba brać na pewno metabolizm, który jest u każdego z nas inny. Poziom aktywności fizycznej również ma niebagatelne znaczenie.

Dieta na masę 70 kg odżywianie

Mass ExtremeBardzo ważne jest kontrolowanie ilości białka dostarczanego codziennie do naszego organizmu. Około 200 gram jest dawką optymalną. W przypadku skutecznej diety na pasę trzeba być przygotowanym na spożywanie nawet 7 posiłków, które powinny mieć miejsce w regularnych odstępach czasowych. Wtedy dieta będzie dawała z czasem widoczne efekty.

W przypadku sportowców wyczynowych do ścisłej diety z reguły dodaje się także inne składniki, czyli suplementy. Dobre preparaty znacznie zwiększają możliwości ludzkiego organizmu. Przyrost masy mięśniowej dzięki nim jest znacznie szybszy. Jaki preparat jest godny uwagi? Na rynku jest wiele propozycji, ale na pewno jedną z lepszych jest Probolan 50. Jest to suplement diety stosowany przez najlepszych kulturystów, którzy mogą pochwalić się osiągnięciami na skalę międzynarodową.
Probolan 50 to opcja, która daje zadowalające efekty. W ciągu cyklu trwającego 10 tygodni stosując go można uzyskać nawet 8 kilogramów czystej masy mięśniowej. Wszystko to bez żadnych skutków ubocznych, które są częstą zmorą wielu innych preparatów, które odznaczają się mniejszą jakością.

Dieta na mase 70kg efekty

Probolan 50 zapewni nam przyrost masy mięśniowej oraz sprawi, że nasze treningi staną się bardziej intensywne. Dodatkowo będziemy odczuwać po nich znacznie mniejsze zmęczenie, co także jest sporym udogodnieniem dla każdego sportowca.

Dieta na masę 60 kg ta polecana jest przede wszystkim ektomorfikom – osobom, których naturalna masa jest mała i zależy im na jej zdecydowanym zwiększeniu. Ze względu na typ budowy ciała proces ten bywa trudny i uciążliwy, ale właściwie dobrane odżywianie powinno rozwiązać problem.

Jadłospis dieta na masę 60 kg

Przede wszystkim liczba posiłków musi być duża – śniadanie, drugie śniadanie, obiad, posiłek przedtreningowy, posiłek potreningowy i kończący posiłek białkowy. Łącznie musimy dostarczyć organizmowi potrzebnych składników sześć razy – najlepiej co trzy godziny.

Z czego składa się nasza dieta? W pierwszej kolejności trzeba pamiętać o białku – idealnie nadają się do tego piersi z kurczaka oraz różne odmiany ryb, szczególnie warto wspomnieć o tuńczyku i dorszu. Nie należy oczywiście zamykać diety tylko na tego rodzaju składnikach – wypada sięgnąć również po kasze oraz makarony, niezwykle wartościowym napojem staje się mleko. Dodatkowo dobrze jest regularnie wspomagać swój organizm jedząc warzywa, takie jak na przykład pomidory. Porcja jednego ze składników optymalnie zamyka się między stoma i dwustu pięćdziesięcioma gramami. Najlepszą dietę ułoży nam dietetyk, więc nie warto oszczędzać na jego usługach.

Jak stosować Dieta na masę 60 kg

Same posiłki to jednak nie wszystko. Potrzebna nam będzie również solidna suplementacja, która znacząco przyśpieszy nasz progres oraz da zadowalające efekty. Nie warto zawracać sobie głowy nikomu nieznanymi produktami, które nie tylko mogą nie działać, ale co gorsza są w stanie wyrządzić nam krzywdę. Godnym polecenia suplementem jest na przykład Probolan 50. Ten doskonały środek opiera swoje działanie na epihydroksytolian, która poprawia proces budowy mięśni oraz stymulująco wpływa na przysadkę mózgową, która steruje procesami metabolicznymi.

Dzięki temu pełne efekty widać po niecałych trzech miesiącach stosowania, co należy do bardzo dobrych wyników. Pierwsze pozytywne rezultaty można dostrzec już po 48 godzinach od pierwszego użycia, co łatwo pozwala się przekonać o nadzwyczajnej skuteczności Probolanu 50

Kinga
W swoim zawodzie zajmuje się analizą suplementów diety i kosmetyków dopuszczonych do sprzedaży w internecie. Dla serwisu EliteGym przygotowuje szczegółowe analizy produktów.