Ranking tabletek na porost włosów

Najnowszy Ranking TOP 8 tabletek na porost włosów
Wypadanie włosów
Ranking tabletek na porost włosów

Tabletki na porost włosów. Wypadanie włosów jest jedną z tych dolegliwości, które znacznie odbijają się na naszym wizerunku, a co za tym idzie także psychice. Może mieć ona bardzo wiele przyczyn, dlatego też niełatwo jest z nią walczyć. Przebieg dolegliwości to kwestia bardzo indywidualna – u niektórych wypadanie włosów jest dokuczliwe, ale nieznaczne, u innych owłosienie znika niemalże całkowicie prowadząc do wyłysienia. Niezależnie od sposobu, w jaki nasze włosy ulegają zniszczeniu i wypadaniu, należy zadbać o odpowiednie środki zapobiegające temu. Wynika to zarówno ze względów zdrowotnych, jak i estetycznych oraz psychicznych.

Ciężko jest tak naprawdę wskazać jedną, konkretną przyczynę wypadania włosów. Wyróżnia się jednak kilka wpływających na to czynników. Do lżejszego rodzaju powodów tej dolegliwości należy nieprawidłowa pielęgnacja włosów. Przejawia się ona zbytnim naciąganiem włosów poprzez ich ciasne uczesanie, używaniem różnego rodzaju gadżetów (typu spinki, itd.), które mechanicznie niszczą włosy, tapirowaniem, nadmiernym lub nieprawidłowym zużyciem środków chemicznych (np. częste farbowanie albo niewłaściwy dobór kosmetyków do rodzaju włosów), czy narażaniem owłosienia na zbyt wysokie temperatury (suszenie, prostowanie, itp.).

Przyczyny wypadania włosów – Tabletki na porost włosów

Inne czynniki powodujące wypadanie włosów to palenie papierosów oraz stres. Druga z wymienionych przyczyn ma podłoże psychologiczne. Występuje w stanach stałego napięcia emocjonalnego (np. ciążka psychicznie praca) lub w nagłych wypadkach stresowych (śmierć bliskiej osoby). Natomiast kwestia palenia papierosów i innych wyrobów tytoniowych odnosi się także do biernych palaczy. Wynika to z tego, że również od zewnątrz dym papierosowy powoduje matowienie i wypadanie owłosienia.

Poważniejsze bodźce wpływające na wypadanie włosów to: chemioterapia, choroby zakaźne i ogólnoustrojowe lub psychiczne, hormony (głównie silne lub długotrwałe zmiany, typu ciąża, czy menopauza), leki (np. antykoncepcyjne), schorzenia skóry głowy, zatrucie (np. rtęcią lub arsenem).

Tabletki i suplementy na porost włosów

Znaczna część tabletek stosowanych na porost włosów zawiera substancje roślinne. Głównie opierają się one na pokrzywie i skrzypie polnym. Ponadto mają w swoim składzie witaminy, takie jak B5, czy witamina E oraz kwasy tłuszczowe – zwłaszcza Omega6. Przyczyną tak różnorodnych składów jest fakt, że całość kuracji powinna opierać się nie tylko na wywołaniu tworzenia przez organizm zupełnie nowych włosów, ale także na wzmocnieniu ogólnej kondycji mieszków włosów. Dzięki temu efekt będzie bardziej widoczny i, co ważniejsze, długotrwały. Tym istotniejszy jest dobór odpowiedniego leku.

Wybrane Tabletki na porost włosów
Z racji tego, że problem wypadania włosów jest dla wielu osób kwestią naglącą, rynek farmakologiczny oferuje wiele różnorodnych środków, które mają zapobiegać temu schorzeniu poprzez wspomaganie odbudowy włosów zniszczonych i porost nowych. Oto kilka przykładów powszechnie uznawanych tabletek na porost włosów.

Ranking suplementów tabletek na porost włosów

Jest to lek zawierający l-cysteinę, skrzyp polny, pokrzywę oraz witaminy i minerały. Wzmacnia mieszki włosowe, blokuje DHT, przywraca gęstość i stymuluje porost włosów. Często jest stosowany przy łysieniu androgenowym. Grupą docelową dla tego preparatu są mężczyźni powyżej 18 roku życia.

Jest to preparat stworzony w oparciu o naturalne składniki. Powoduje wzmacnianie korzenia włosa oraz poszerzanie cebulek. Dzięki temu odrastające włosy są grubsze i mocniejsze. Wywołany przez lek porost jest szybki, toteż rzadkie włosy prędko i w widoczny sposób odzyskują objętość. Ponadto Follixin, poza porostem nowych włosów, stymuluje także ochronę i wzmacnianie tych już istniejących.

Top 1 Folisin – Ranking tabletek na porost włosów:

Folisin opinieFolisin jest suplementem diety na zdrowe włosy, który jest przeznaczony dla mężczyzn, bez względu na sam typ łysienia, z którym zmagają się.

Możemy skorzystać na stosowaniu preparatu jeśli nasze włosy są: przerzedzone i tracą odcień naturalny, podatne na wypadanie, osłabione oraz łamliwe. Produkt może nam pomóc zachować zdrowy wygląd włosów, a co najważniejsze w sposób naturalny oraz bezpieczny dla organizmu.

Warto korzystać z tego środka, ponieważ efekty nas pozytywnie zaskoczą, a suplementacja jest niezwykle prosta. Wymaga jedynie połknięcia jednej kapsułki, dwa razy dziennie o porze dowolnej dnia.

Top 2 Profolan – Ranking tabletek na porost włosów:

Profolan OpinieProfolan – Łysienie nigdy nie jest czymś przyjemnym. Przypomina nam o upływie lat lub nieciekawych pod tym kątem uwarunkowaniach genetycznych. Często wpędza nas to w kompleksy i sprawia, że, zupełnie niesłusznie, przestajemy czuć się osobami atrakcyjnymi. To jednak nie powód do paniki.

Wprawdzie cofająca się linia włosów potrafi początkowo wyprowadzić z równowagi, ale chwila przemyśleń i szybkie poszukiwania wskazują na to, że możemy skutecznie walczyć z tym problemem. Nie potrzeba niczego skomplikowanego. Odpowiedni suplement okazuje się być dosyć dużą pomocą.

Suplement ten sprawi, że tempo porostu włosów wróci do zadowalającej nas postaci. Wystarczy brać jedynie dwie kapsułki dziennie, aby już po trzech miesiącach być pod wrażeniem efektów.

Top 3 Jelly Bear Hair – Ranking tabletek na porost włosów:

Jelly Bear Hair OpinieJelly Bear Hair zostały wyprodukowane przez specjalistów. Produkt został dokładnie przebadany. W żaden sposób nie jest szkodliwy dla organizmu, korzystanie z niego jest w pełni bezpieczne.

Już po kilku dniach stosowania zobaczysz pozytywne efekty. Włosy zaczną lśnić i wyglądać znacznie lepiej. Wystarczą tylko dwie żelki dziennie, by zniszczone włosy przestały być Twoim problemem.

Produkt stosowany jest z powodzeniem przez kobiety na całym świecie, posiada mnóstwo pozytywnych opinii. Dołącz do nich. Zadbaj o zdrowie i piękno swoich włosów.

Jelly Bear Hair – Dbanie o włosy jeszcze nigdy nie było tak smaczne i przyjemne! Wszystko za sprawą rewolucyjnego produktu Jelly Bear Hair. To suplement diety w postaci żelek, który jest idealną alternatywą dla dużych i niewygodnych tabletek. Spróbuj już teraz!

Top 4 Calcium Pantothenicum – Ranking tabletek na porost włosów:

  • Calcium Pantothenicum – Preparat łączy działanie witaminy B5 oraz wapnia. Niedobór tych dwóch składników często negatywnie wpływa na kondycję włosów. Toteż ich uzupełnienie w organizmie może mieć pozytywny wpływ na porost i odżywienie zarówno włosów, jak i przy tym także skóry i paznokci.

Top 5 Priorin Extra – Ranking tabletek na porost włosów:

  • Priorin Extra – Wspomaga odbudowę i porost zdrowych włosów. Zawiera: biotynę (zapobiega wypadaniu włosów i odżywia je), ekstrakt z prosa (dostarcza witamin i kwasów omega 3 oraz 6), kwas pantotenowy (wspomaga wytwarzanie energii na poziomie komórkowym) oraz l-cystynę (jeden z podstawowych budulców ludzkich włosów).

Top 6 Procerin – Ranking tabletek na porost włosów:

  • Procerin –  Ten przeznaczony dla mężczyzn lek ma eliminować wypadanie włosów. Szczególnie jest wskazany dla osób cierpiących na łysienie androgenowe, ponieważ blokuje działanie receptorów tegoż rodzaju. Procerin stymuluje odrost włosów oraz znacznie wzmacnia te już istniejące.

Top 7 Provillus – Ranking tabletek na porost włosów:

  • Provillus – Niniejszy preparat jest przeznaczony dla mężczyzn. Jego działanie polega na blokowanie procesów kierujących przekształcaniem testosterony w DHT. Hamuje on działanie odpowiedzialnych za to enzymów za pomocą składników roślinnych. Ma przyspieszone działanie.

Top 8 Skin, Hair and Nail Support – Ranking tabletek na porost włosów:

  • Skin, Hair and Nail Support – Preparat chroni oraz odbudowuje włosy. Nie tylko zapobiega wypadaniu, ale także siwieniu. Zawiera składniki roślinne, takie jak: miłorząb, pokrzywa, siemię lniane i skrzyp polny oraz l-lizynę. Jest bogaty w witaminy i minerały. Oprócz polepszenia kondycji włosów wpływa także na poprawę stanu skóry i paznokci.

Stosowanie tabletek na porost włosów

Wymienione powyżej preparaty stanowią tylko kilka przykładów najbardziej popularnych i najczęściej stosowanych substancji. Tabletki na porost włosów mają nam pomóc, jednak jak wszystkie przyjmowane specyfiki wpływają na nasz organizm. Dlatego warto dobrze się zastanowić zanim sięgniemy po jakikolwiek środek.
Przede wszystkim najpierw powinniśmy zbadać przyczynę naszej dolegliwości. Przecież może one mieć nawet podłoże hormonalne. Warto w tym celu udać się do dermatologa. Jeśli okaże się, że przypadłość ta występuje w wyniku choroba skóry, pomoże nam on dobrać odpowiednią terapię.

Polecamy: Wypadanie włosów po COVID-19

Można także wybrać się na wizytę do trychologa. Osoba taka specjalizuje się wyłącznie w chorobach skóry głowy i włosów. Trycholog dokładnie zbada nasze włosy oraz ich cebulki. Ponadto przeprowadzi z nami również szczegółowy wywiad. Wszystko to ma na celu ustalenie przyczyny wypadania włosów. Dopiero potem będzie można zastanowić się nad najbardziej właściwą kuracją.

Dokładne rozpoznanie jest bardzo istotne zanim podejmiemy się stosowania tabletek na porost włosów, ponieważ może się okazać, że ze względu na przyczynę, nie pomogą nam one w wystarczającym stopniu. Należy bowiem zwalczyć również czynniki, które powodują schorzenie: na przykład: rzucić palenie, zmienić dietę lub poradzić sobie ze stresem w swoim życiu.

Tabletki na wypadanie włosów. Utrata włosów jest bardzo nieprzyjemnym doświadczeniem, który może stać się dla nas źródłem wielu problemów natury psychologiczno-społecznej. Łysienie wiąże się z nieodwracalną zmianą naszego wyglądu, co budzi liczne obawy dotyczące naszego funkcjonowania w przyszłości. Każdy z nas zadaje sobie wtedy różnego typu pytania:

Czy dalej będę się podobał(a) kobietom/mężczyznom?
Czy ludzie nie będą mnie wytykać na ulicy lub naśmiewać się ze mnie?

Należy mieć świadomość, iż często są to tylko i wyłącznie bezpodstawne urojenia, które nie znajdują tak naprawdę odzwierciedlenia w rzeczywistości, to i tak bardzo silnie odbijają się one na stanie psychicznym osoby, która jest dotknięta utratą włosów. W poszukiwaniu preparatu na łysienie jesteśmy skłonni poruszyć niebo i ziemię, byle odnaleźć odpowiedni środek, który rozwiąże nasz problem.

Jakie Suplementy na wypadanie włosów Ranking

Liczba środków, które mają nam pomóc w walce z nadmierną utratą włosów, jest ogromna. Rynek jest przepełniony przeróżnymi szamponami, płukankami, kremami oraz tabletkami. Niezależnie od preparatu możemy być pewni, ze każdy z nich będzie, zresztą tak jak zapewnia producent, środkiem idealnym, który w stu procentach rozwiąże towarzyszące nam problemy. W wyborze preparatu idealnego dla nas musimy się przede wszystkim kierować zdrowym rozsądkiem. Przecież nikt z nas nie chce stracić jeszcze większej ilości włosów, bądź nabawić się jakiejś poważnej choroby skóry, która mogłaby być bardzo dla nas uciążliwa- trzeba mieć też stuprocentową pewność, że są ludzie, którzy chętnie by sprzedali tego typu środki i to za niezwykle wysoką cenę!

Sprawdź również: Jak zapobiegać wypadaniu włosów?

Wybierając preparat, który ma nam pomóc w leczeniu utraty włosów często kierujemy się samodzielnym wyborem- bardzo chętnie unikamy wizyty u lekarza, czego przyczyn można szukać we wstydzie, bądź w przekonaniu, że tutaj żaden dermatolog nie pomoże. W Polsce szczególnie żywa jest koncepcja, iż istnieją tabletki na wszystko- jakże to byłoby piękne, gdyby można było wyleczyć nowotwór, łykając 2 tabletki dziennie i popijając szklaneczką wody mineralnej. Uwierzmy jednak, że ani na nowotwór, ani na wypadanie włosów korzystanie z jednego preparatu nie pomoże, szczególnie jeśli terapii nie będą towarzyszyły zmiany w naszym stylu życia.

Chce kupić Tabletki na wypadanie włosów…

W poszukiwaniu odpowiedniego preparatu na wypadanie włosów postarajmy się przede wszystkim zrozumieć, jak to się dzieje, że tracimy włosy w nadmiarze? Wypadanie włosów jest jak najbardziej zdrowym i w pełni pożądanym przez nasz organizm procesem. Nasze włosy żyją w trzech fazach, wśród których można wyróżnić fazę anagenu, katagenu i telogenu. W pierwszej z tych faz dochodzi do nasilonej proliferacji komórek macierzystych cebulki włosowej oraz do różnicowania ich w pełni rozwinięte struktury włosa.

Faza ta dodatkowo wiąże się ze wzrostem unaczynienia skóry naszej głowy, czego konsekwencją jest dostarczanie większej ilości substancji odżywczych, witamin oraz minerałów do rosnącego włosa. Faza telogenu jest niejako przeciwieństwem anagenu i związana jest z redukcją unaczynienia, oraz ograniczeniem podziałów komórek cebulki włosowej co w dalszym etapie objawia się zmniejszeniem grubości i długości, jak również znaczącym skróceniem czasu życia włosa. Łysienie jest owocem zbytniego wydłużenia fazy telogenowej, która zaczyna dominować w cyklu życiowym większości komórek skóry głowy, czego efektem jest dominacja populacji włosów osłabionych, nie wzrastających i łatwiej wypadających.

Terapia tego typu zmian powinna przede wszystkim ograniczyć wpływ czynników działających negatywnie na skórę głowy, stymulować wzrost nowych włosów oraz zagwarantować odpowiednią ilość składników odżywczych, minerałów oraz witamin, aby proces odbudowy włosa był zachowany. Niezwykle istotna jest stymulacja cebulek włosowych w celu aktywacji komórek macierzystych, które następnie ulegną zróżnicowaniu w dojrzałe komórki włosa. Skojarzenie związków o charakterze stymulującym wraz z witaminami i składnikami strukturalnymi powinno być podstawą każdej terapii, której celem jest odbudowa naturalnego owłosienia i przywrócenie homeostazy w obrębie skóry głowy.

Dystrybucja preparatów odżywczych w obrębie skóry głowy może być niewystarczająca- dlatego też warto jest skojarzyć przyjmowanie doustnych środków ograniczających wypadanie włosów wraz z szamponami, które miejscowo będą odżywiały oraz nawilżały skórę, tworząc tym samym środowisko pomyślne dla wzrostu nowych włosów. Ta troska o środowisko wzrostu włosa jest bardzo istotna, gdyż nowo wzrastające włoski są często osłabione i wymagają o wiele bardziej sprzyjającego środowiska, niż te wyrastające w fazie płodowej. W sytuacji, gdy przyjmujemy różnego typu tabletki na wypadanie włosów, powinniśmy odpowiednio dobierać szampony. Wszelki dodatek obciążających parabenów w szamponach jest całkowicie przeciwwskazany!

Skutecznie działające tabletki na wypadanie włosów

Skutecznie działające tabletki na wypadanie włosów to często bardzo złożone produkty. Częściej decydujemy się na preparaty pochodzenia naturalnego, wierząc, iż mogą one w pełni zaspokoić nasze niedobory i tym samym „cudownie” uleczyć naszą skórę głowy, aby wreszcie nie łysieć. Stosowanie większości preparatów, które są dostępne w Internecie za niebotyczne sumy, w zasadzie nie ma większego sensu. Oczywiście, wspieranie mieszków włosowych witaminami, przeróżnymi wyciągami, czy minerałami, takimi choćby jak cynk może mieć sens.

Polecamy przeczytać: Przyczyny wypadania włosów z cebulkami

Najlepiej jednak jest podejść sceptycznie do tego typu produktów- często są one skuteczne jedynie marketingowo, a rzekome „badania kliniczne” pozostają w obszarze fikcji. Podstawowe środki na wypadanie włosów są skojarzone przede wszystkim z podażą odpowiednich witamin- cynk, witamina A, witaminy z grupy B ( szczególnie pirydoksyna oraz biotyna), witamina C. Często są oparte na wyciągach z roślin (skrzypu, kiełków pszenicy, a nawet arbuza). W preparatach stosuje się też aminokwasy, szczególnie te, które mogą występować w diecie w ilościach deficytowych (głównie aminokwasy egzogenne), co jest często związane z preferencjami żywieniowymi, czy wegetarianizmem.

Tabletki na wypadanie włosów z Gwarancja !

Preparaty naturalne niestety nie zawsze są skuteczną odpowiedzią na proces patologiczny, jakim jest utrata włosów w nadmiernej ilości. Środki pochodzenia wyłącznie naturalnego bardzo dobrze sobie radzą z utratą włosów związaną z deficytami dietetycznymi- ciężko jest jednak je wykorzystać, gdy proces patologiczny jest bezpośrednim skutkiem zaburzeń hormonalnych, czy na przykład z nadczynnością układu immunologicznego. Łysienie może być też często efektem zakażeń grzybiczych w obrębie skóry głowy, co implikuje konieczność zastosowania środków przeciwgrzybiczych, takich jak ketokonazol, flukonazol itd. pod postacią tabletek. Najpowszechniej stosowanym preparatem w formie tabletek do leczenia łysienia androgenowego u mężczyzn jest finasteryd.

Jest on znany pod nazwą handlową Propecia, chociaż na rynku europejskim jest już dostępna bardzo duża liczba preparatów generycznych. Za łysienie androgenowe typu męskiego odpowiada DHT (dihydrotestosteron), który wiąże się z komórkami skóry głowy i przyczynia się do ograniczenia jej unaczynienia, przez co włosy nie otrzymują odpowiednich ilości substancji odżywczych, witamin oraz minerałów. Skutkuje to przejściem wielu włosów w fazę telogenu i ich wypadaniem.

Czytaj więcej: Jak leczyć łupież? – łojotokowy, pstry, różowy

Tabletki na wypadanie włosów Profolan

DHT powstaje pod wpływem enzymu 5-alfa-reduktazy. Finasteryd hamuje ten enzym i sprawia, że dihydrotestosteron nie powstaje, a tym samym czynność naczyń krwionośnych skóry głowy jest zachowana. Lek jest bardzo skuteczny- w ciągu dwóch lat stosowania obserwuje się pełen wzrost utraconych włosów, jak również zahamowanie utraty kolejnych włosów. Do działań niepożądanych tego preparatu należą często zgłaszane zaburzenia seksualne- mężczyźni mogą mieć problemy z osiągnięciem erekcji, wykazują również obniżone libido. Dodatkowo mogą się pojawić delikatne zaburzenia nastroju. Preparat ten jest dość kosztowny- cena miesięcznej kuracji to około 200 PLN, stąd wielu mężczyzn nie decyduje się na jego stosowanie.

Środek ten musi być stosowany ciągle, co dodatkowo wzmaga decyzję o niekupowaniu Propecii. Niektórzy, co bardziej sprytni mężczyźni proszą lekarza o Proscar, który również zawiera finasteryd, ale w dawce 5mg na tabletkę. Proscar kosztuje około 30 złotych, co sprawia, że wybór wydaje się oczywisty. Niestety, ale taka praktyka wiąże się z niedokładnym dawkowaniem (mężczyźni dzielą tabletki) oraz z oszukiwaniem ubezpieczyciela, który często preparat ten refunduje.

Agnieszka
To właśnie ze mną moje podopieczne przechodzą największe metamorfozy w odchudzaniu. Zajmuje się treningami personalnymi i dbam o odpowiednią suplementację moich podopiecznych.