Jak zgubić kilogramy po świętach?

Przeczytaj Jak zgubić kilogramy po świętach
Jak zgubić kilogramy po świętach

Jak zgubić kilogramy po świętach? Święta, święta i po świętach, często pozostają po nich tylko miłe wspomnienia, ale również nadprogramowe kilogramy. Zwykle smaczne i okazyjnie przygotowywane potrawy sprawiają, że bardzo trudno się im oprzeć. Niestety te dwa dni rozpusty wpływają negatywnie na sylwetkę i powodują, że potem trudno zmieścić się w ulubione ubrania.

Najgorsze co można zrobić po świętach, to rozpocząć drakońską dietę. Gwałtowne ograniczenie spożywanych kalorii, co prawda na krótko przełoży się na spadek wagi, ale najszybciej doprowadzi do efektu jo-jo. Zbędne kilogramy najlepiej redukować mądrze, a przede wszystkim w bez szkody dla własnego organizmu. Oto kilka sprawdzonych rad specjalisty z siłowni Poznań, na temat tego jak skutecznie zgubić zbędne kilogramy po świętach.

Jak zgubić kilogramy po świętach? Zdrowia dieta to nie wszystko

Na początku należy przeanalizować swój sposób odżywiania, pod kątem nie tylko tego ile się je, ale również co to jest. Pierwszy krok do osiągnięcia szczupłej sylwetki jest banalny, po prostu nie wolno dostarczać organizmowi więcej kalorii, niż jest mu potrzebne. Przeciętna kobieta, w wieku pomiędzy 26 a 50 lat, powinna zjeść dziennie najwyżej 2000 kcal.

Suplement i OpinieOcena Zamów Bezpośrednio
Night Mega Burner Opinie9/10 Zamów Teraz
Fast Burn Extreme Opinie8/10 Zamów Teraz
Holisten Opinie 7/10 Zamów Teraz
Ketomorin Opinie 6/10 Zamów Teraz

Polecamy: Catering dietetyczny w Twojej okolicy

Ważne jest również regularność spożywanych posiłków, najlepiej gdy wprowadzi się 5 porcji o regularnych porach. Organizm przyzwyczaja się do stałego trybu dostarczania kalorii i przestaje gromadzić zapasy na ciężkie czasy. Należy oprzeć się pokusie modnych diet, gdyż każda głodówka to dla organizmu sygnał alarmowy.

W takich momentach nie tylko spowalnia metabolizm, ale również organizm zaczyna gromadzić tłuszcz. Najlepiej jeść z umiarem, gdyż ważna jest zróżnicowana dieta. Nie wolno pozbawiać organizm tłuszczu ani węglowodanów, ale należy wybrać te odpowiednie dla zdrowia. Warto również dbać o spożywanie błonnika, gdyż spowalnia proces trawienia oraz wchłaniania węglowodanów i tłuszczów. Odżywianie i dieta są bardzo ważne w walce o ładną sylwetkę, ale niezbędny jest również wysiłek fizyczny.

Warto przeczytać: Jaka mąka jest podczas odchudzania najlepsza?

Ćwiczenia fizyczne wymodelują każdą sylwetkę

Aktywność fizyczna jest bowiem najlepszym sposobem na  przyśpieszenie przemiany materii oraz redukcję tkanki tłuszczowej. Organizm do prawidłowego funkcjonowania potrzebuje sporej dawki ćwiczeń fizycznych i chodzi tutaj nie tylko o modelowanie sylwetki, ale również o zdrowie. Nie zawsze jednak aura sprzyja i zachęca do wysiłku na dworze. W takich wypadkach warto znaleźć miejsce do ćwiczeń, takie jak siłownia. Poznań  posiada wiele specjalistycznych miejsc gdzie można przeprowadzić odpowiedni trening który będzie podstawą do szybkiego zredukowania niepotrzebnej tkanki tłuszczowej.

Warto pamiętać, że wysiłek fizyczny, aby przyniósł efekty powinien trwać ponad 30 minut, gdyż dopiero po tym czasie organizm nastawia się na spalanie tłuszczu. Dobrze kiedy pierwsze treningi przechodzi się pod okiem wykwalifikowanego instruktora.

Pokaże on jak prawidłowo wykonać rozgrzewkę oraz pokaże przykładowy zestaw ćwiczeń. Dzięki temu zapobiegnie się kontuzjom spowodowanym złym użytkowaniem sprzętu. Trening z instruktorem jest też skuteczniejszy niż samodzielny. Prawidłowe wykonywanie ćwiczeń to bowiem efektywniejsza redukcja i budowania masy mięśniowej.

Trener poleca: Trening na rzeźbę – podstawowe zasady treningu

Trener personalny podpowie jak najlepiej ćwiczyć

W miejscach takich jak siłownia Poznań każdy ćwiczący ma do dyspozycji wiele rodzajów nowoczesnego sprzętu, który pozwala wzmocnić każdą grupę mięśni. Wykwalifikowana kadra natomiast podpowie jakie ćwiczenia przyśpieszą odchudzanie oraz pozwolą zgubić nadprogramowe poświąteczne kilogramy, po więcej szczegółów na temat prawidłowego treningu zapraszamy.

Agnieszka
To właśnie ze mną moje podopieczne przechodzą największe metamorfozy w odchudzaniu. Zajmuje się treningami personalnymi i dbam o odpowiednią suplementację moich podopiecznych.