Jak zbudować masę mięśniową?

Poradnik jak zbudować masę mięśniową
Trening
Jak zbudować masę mięśniową

Budowanie masy mięśniowej nigdy nie jest prostym zadaniem. Wielu wątpi, że kiedykolwiek uda się im zbudować mięśnie, o jakich marzą. Motywacja jest tym czynnikiem, dzięki któremu uda się nam osiągnąć cel, o jaki nam chodzi.

Warto przede wszystkim postawić sobie cel, który będziemy w stanie osiągnąć. Pierwszym etapem będzie przełamanie stagnacji, jaką jest zatrzymanie rozrostu mięśni. W pewnym momencie, po intensywnych treningach mięśnie przestają się zmieniać. Jest to dla wielu osób deprymujące. Gdy już uda nam się pokonać tę pierwszą przeszkodę, warto postawić sobie kolejny cel. Może to być na przykład wymiana garderoby, ponieważ wraz z rozrostem mięśni, rozmiar naszych ubrań również musi się zwiększyć.

Dieta podczas budowania masy mięśniowej

NuviaGo OpinieKulturystyka to dyscyplina sportu, w której największe sukcesy można osiągać jedynie wtedy, gdy prowadzi się odpowiednią dietę. Dlatego też, właśnie na niej warto skupić się w pierwszej kolejności. Warto jednak podejść do tego w sposób racjonalny i nie ustalać sobie wysoko kalorycznych posiłków na sam początek. Warto sukcesywnie zwiększać ilość przyjmowanych kalorii, a wtedy rozrost mięśni odbywał się będzie w prawidłowy sposób.

Czytaj więcej: Suplementy na zwiększenie masy mięśniowej

Na przykład, jeśli skończyliśmy właśnie etap redukcji, przyjmując około 2000 kcal, to wraz z rozpoczęciem budowy masy mięśniowej już dodatkowe 200/300 kcal powinno wystarczyć do tego, aby waga ruszyła z miejsca. Kolejne kalorie do swojej diety warto dodać wtedy, gdy stagnacja w rozroście mięśni będzie się utrzymywała przez dłużej niż 10 dni.

Warto dokładnie zaplanować, jakie makroskładniki będziemy dodawali do swojej diety. Najpierw powinny to być węglowodany, następnie białka i na końcu tłuszcze w proporcji 3:2:1.

Źródła białka w budowaniu masy mięśniowej

Białko białkowi nie równe – o tym na pewno powinniśmy pamiętać. Okazuje się, że niezbyt dobrym wyborem dla kulturystów jest jedzenie dużych ilości kurczaka. Lepiej zastąpić to mięso na przykład łososiem. Na efekty nie trzeba będzie czekać zbyt długo. Masa mięśniowa, jeżeli w diecie nie będzie kurczaka zwiększyć może się nawet o 1 kg w ciągu trzech tygodni. 100 gram łososia zawiera aż 100 kcal, czyli znacznie więcej niż ta sama ilość kurczaka. Dlatego też, na pewno zdrowiej i bardziej efektywnie będzie jeść takiego łososia niż przetworzonego kurczaka.

Warto wiedzieć: W jakim wieku zacząć brać suplementy na masę mięśniową?

Jak często jeść posiłki w diecie budowania masy mięśniowej

Niezbyt dobrym pomysłem dla osób, które maja szybką przemianę materii jest słuchanie rad osób, które twierdzą, że najlepsze efekty z przyrostu masy mięśniowej uzyska się jedząc 5 małych posiłków w ciągu dnia. Można tę zasadę zastosować, ale tylko wtedy, gdy na przykład mamy więcej czasu. Gdy tego czasu nam brakuje, lepiej zjeść 4 większe posiłki, które odpowiednią zaspokoją naszą sytość.

Warto wiedzieć również: Jak obliczyć zapotrzebowanie na kalorie dzienne?

Najszybszym sposobem na to, aby zwiększyć masę mięśniową jest oczywiście trening z coraz większymi obciążeniami. W połączeniu z dobrze zbilansowaną dietą, można osiągnąć w ciągu miesiąca przyrost nawet w granicach 2 kg. Oczywiście, o każdy kolejny kilogram trzeba będzie walczyć i jeszcze bardziej intensywnie ćwiczyć. Mięśnie powinny być bez przerwy zmuszane do wzrostu.

Czytaj więcej: Jakie białko na budowanie suchej masy mięśniowej?

Szybki przyrost masy mięśniowej jest celem wielu sportowców, którzy pod tym właśnie kątem przeprowadzają swój cykl treningowy. Zawodowcy z doświadczeniem doskonale wiedzą, jak fachowo przygotować się do ciężkich treningów. Wiedzą również, jakie środki trzeba stosować, by efekty przyszły szybciej i jednocześnie nie wiązały się z żadnymi skutkami ubocznymi.

Probolan 50 OpakowanieProbolan 50 to odżywka znana na całym świecie. Jest to jeden z najmocniejszych sterydów anabolicznych stosowanych w sporcie zawodowym. Mimo swojej siły jest on całkowicie bezpieczny dla człowieka, ponieważ jego skład to tylko naturalne składniki, których oddziaływanie na organizm jest neutralne.

Stosowanie Probolanu 50 zgodnie z zaleceniami producenta nie będzie w stanie spowodować nieprzewidzianych skutków ubocznych. Szybki przyrost masy mięśniowej w tym przypadku przyjdzie łatwiej i przyjemniej, ponieważ producent daje gwarancję bezpieczeństwa zażywania odżywki. Szybki przyrost czystej masy mięśniowej na poziomie nawet 8 kilogramów w ciągu cyklu jest jak najbardziej możliwy do osiągnięcia.

Czy Szybki przyrost masy mięśniowej jest możliwy ?

GH BalanceGH Balance zawierający w sobie takie składniki jak opatentowany Blend GHFactor lub Kofeina pozytywnie wpływają na nabieranie naturalnej masy mięśniowej. Błyskawiczne spalenie zbędnej tkanki tłuszczowej oraz pozytywne oddziaływanie na nasz organizm sprawia, że można się poczuć nawet o kilka lat młodszym. Tribulus Terrestris, który jest podstawowym składnikiem GH Balance spełnia jeszcze jedną dodatkową rolę. Jego obecność przekłada się na wzrost poziomu libido. Dla każdego mężczyzny ma to duże znaczenie.

Nie ma więc mowy o tym, by produkt w negatywny sposób zaburzał wszystkie funkcje seksualne. Nie trzeba się obawiać żadnych skutków ubocznych podczas zażywania. GH Balance został przebadany na tę okoliczność i przeszedł wszystkie testy. Preparat dostępny jest w tabletkach. Zażywanie go nie stanowi żadnego problemu.

Szybki przyrost masy mięśniowej jest możliwy tylko z suplementacja !

Titanodrol to jedna z najważniejszych alternatyw dla zakazanych przez międzynarodowe federacje sportowe oraz przede wszystkim niebezpiecznych dla ludzkiego organizmu sterydów. Za sprawą jego przyjmowania zgodnie z zaleceniami producenta możemy znacznie przyśpieszyć proces nabierania zdrowej masy mięśniowej bez konieczności narażania swojego zdrowia na nieprzewidziane dolegliwości towarzyszące często stosowaniu innych preparatów. To suplement, który został oparty na naturalnych składnikach łatwo przyswajalnych dla ludzkiego organizmu.

TitanodrolPrzeprowadzone badania, duża liczba testów jednoznacznie potwierdziła, że Titanodrol nie powoduje żadnych skutków ubocznych i dlatego jest legalnie dostępny do sprzedaży w naszym kraju.

W przeciwieństwie do zakazanych sterydów środek ten nie posiada syntetycznego testosteronu i innych hormonów anabolicznych. Zawiera wyłącznie legalne składniki odżywcze.

One przy wysokim stężeniu pobudzają naturalną produkcję hormonów. Bazuje on na unikalnej formule minerałów anabolicznych oraz na aminokwasach o wysokim stężeniu typu L-arginina oraz L-ornityna.

Jak zbudować masę mięśniową? Duża masa mięśniowa, dzięki której można nabrać atletycznej sylwetki, jest marzeniem dla bardzo wielu mężczyzn. Ładna rzeźba znacząco podnosi atrakcyjność, a także pewność siebie. Niełatwo jednak zbudować ją w szybkim czasie, ale nie zawsze musi to być długi proces. Przede potrzeba nam silnej woli i rozsądnego planu działania, który z jednej strony nie zostanie przekreślony przez zbyt rzadkie ćwiczenia, a z drugiej strony nie wypali nas i nie zniechęci do ciężkiej pracy.

Jak zbudować masę mięśniową? – Odpowiednia Micha !

Potrzeba kilku elementów, aby zbudować pożądaną masę mięśniową. Pierwszy to ustalona, najlepiej ze specjalistą, dieta. Bez dobrania dobrych składników posiłków trudno będzie spełnić wymogi obciążonego organizmu. Musimy również mieć precyzyjny plan treningowy – wykonywanie losowych ćwiczeń zupełnie mija się z celem.

Nie możemy także pozwolić sobie na niedokładność, ponieważ grozi to kontuzją i spowalnia progres. Korzystnym wsparciem będą odżywki wysokiej jakości. Nie ma sensu inwestować w nikomu nieznane suplementy, które mogą okazać się nie tylko nieskuteczne, ale co więcej, niebezpieczne dla naszego zdrowia. W tym miejscu warto pochwalić Probolan 50 ze względu na jego wysoką skuteczność.

Jak zbudować masę mięśniową?

Produkt ten opiera swój skład na epihydroksytiolanie, który w korzystny sposób wpływa na działanie przysadki mózgowej. Ta z kolei steruje metabolizmem naszego ciała, a więc także tempem przyrostu masy mięśniowej. Już tydzień używa zazwyczaj wystarcza, aby móc odczuć efekty stosowania Probolanu 50 i Somatodrol , co stanowi świetną rekomendację.

Karol
Od ponad 20 lat związany z profesjonalnym sportem kulturstycznym. Trener i aktywny zawodnik.