Czy są tabletki hormonalne na powiększeniu biustu?

Kremy na jędrny biust
tabletki hormonalne na powiększeniu biustu

Wielkość piersi zależy od indywidualnych czynników. W wieku dorastania biust zaczyna rosnąć. Niekiedy zdarza się tak, że są tylko niewiele większe niż były przed okresem dojrzewania. Wpływają na to geny, które kształtują nasz wygląd i całe ciało w tym także rozmiar biustu. Wielkość piersi jest również związana z masą ciała. U szczuplejszych kobiet piersi zazwyczaj są mniejsze niż u tych, które ważą więcej. Dzieje się tak ponieważ tkanka tłuszczowa często odkłada się także w piersiach, co optymalnie je powiększa. Zdarza się, że mały rozmiar piersi jest spowodowany zaburzeniami hormonalnymi w organizmie kobiety.

Tabletki hormonalne na powiększeniu biustu działaj?

Takie zaburzenia związane są z nieregularnymi miesiączkami lub całkowitym jej brakiem. Jeżeli kobieta czuje się źle z małym biustem może spróbować kilku metod powiększenia małego biustu. Znane są zestawy ćwiczeń, zabiegi operacyjne oraz terapia hormonalna. Wpływanie hormonami na rozmiar piersi stosują także transseksualiści. Jeżeli mężczyzna może powiększyć piersi hormonami, to kobiety także mogą zaczerpnąć takich korzyści.

Hormony wpływające na wzrost piersi

Znane są cztery hormony, które powodują powiększenie się piersi. Są to:

  • estrogeny,
  • prolaktyna,
  • progesteron,
  • hormon wzrostu.
  • Terapia
  • ProBreast Plus – Kapsułki powiększające piersi
  • Frashe – Serum ujędrniające piersi

Terapia hormonalna na powiększanie piersi

ProBreast Plus opinieNa początku terapii stosuje się estrogen. Jest to hormon, który naturalnie wytwarzany jest w organizmie kobiety. Odpowiada za przekształcenie dziewczyny w kobietę. W fazie dojrzewania wpływa na wzrost piersi oraz na kształtowanie kobiecej sylwetki. Przyjmowanie go pomaga w powiększeniu piersi i uzyskaniu kobiecych kształtów. Kolejny hormon – prolaktyna – odpowiedzialna jest za wzrost piersi. Jest to hormon, który także jest naturalnie wytwarzany przez organizm kobiety w czasie ciąży.

Powoduje wzrost zapasów tkanki tłuszczowej w piersiach. Progesteron produkowany podczas cyklu miesiączkowego powoduje, że biust jest bardziej kształtny i jędrny. Hormon wzrostu jest stosowany jako dodatek, który wspomaga działanie poprzednich hormonów. Spadek tych hormonów powoduje zmniejszenia piersi do ich naturalnego kształtu.

Domowe sposoby na powiększenie biustu

Natura niestety nie każdą kobietę obdarzyła jędrnym i sporym biustem. Jako, że ta rzucająca się w oczy część ciała jest symbolem kobiecości, każda z pań chciałaby być posiadaczką sporych piersi. Mały lub nie odpowiednio wykształcony biust często bywa sporym kompleksem. Duża część kobiet decyduje się z tego powodu na przeprowadzenie operacji powiększenia piersi. Jednak tak inwazyjna metoda nie jest korzystna dla zdrowia. Istnieją inne alternatywy, a rzadko kto wie, że są nawet domowe sposoby na jędrne i spore piersi.

Przyjemne masaże to jeden ze sposobów na wizualne zwiększenie biustu

Frashe OpinieMasaż biustu już wiele lat temu został doceniony w krajach azjatyckich. Jest wykorzystywany jako rekonwalescencja po mastektomii bądź innych zabiegach przeprowadzonych w obrębie piersi. Masaż piersi można wykonać samodzielnie w domu. Wpłynie korzystnie na ich elastyczność, jędrność, a jednocześnie jest poniekąd także profilaktycznym badaniem, dzięki któremu można wykryć niepokojące zmiany. Przyczynia się także do jego wzrostu. Masaż zdecydowanie poprawia kondycję piersi oraz ich okolic.

Dobroczynne działanie ziół – wspomaga jędrność naszego biustu

Istnieje wiele rodzajów ziół, które korzystnie wpływają na jędrność piersi oraz wspomagają ich porost. Należą do nich przede wszystkim nasiona kopru, które zwiększają produkcje estrogenu, a także żeń-szeń, kozieradka, palma sabałowa, mniszek lekarski i wiele innych. Ziołowe preparaty na porost biustu dostępne są w formie tabletek, kapsułek, mydła oraz kremu. Pozytywnie na biust działa również cebula. Istnieje nawet specjalna mikstura z połączenia cebuli, miodu i kurkumy, którą można wykorzystać do masażu piersi. Taki specyfik świetnie sprawdza się na obwisły i zwiotczały biust.

Domowe sposoby wspomagane suplementami i ziołami na powiększanie biustu

Niebagatelny wpływ na zdrowy i pięknie prezentujący się biust mają także ćwiczenia. Nie zaszkodzi także zbilansowana dieta i odpowiedni tryb życia, gdzie dużą rolę odgrywa kondycja fizyczna. Piersi składają się bowiem z tkanki tłuszczowej pokrytej skórą. Odpowiednie nawyki żywieniowe mogą przyczynić się do powstania dobrej jakości tkanki budującej piersi.