Działanie piperyny – jakie daje efekty i jakie ma opinie?

Działanie piperyny

W dzisiejszych czasach, dostępność środków wspomagających odchudzanie jest więcej, niż dobra. Mało tego! Preparaty wzbogacane są coraz to nowszymi składnikami, dzięki czemu ich efektywność stoi na jeszcze wyższym poziomie. Jednym z ostatnich „hitów” na odchudzanie jest piperyna. Czy faktycznie jest skuteczna i działa?

Co to jest piperyna?

Piperyna to organiczny związek chemiczny, który występuje w wierzchniej warstwie owoców czarnego pieprzu. Ma bezbarwny lub kremowo-żółty kolor i ostro-gorzki smak.

Piperyna to składnik coraz większej liczby suplementów diety na odchudzanie. Co ciekawe, badaczom i naukowcom znana jest od dawien dawna, ale dopiero teraz zyskuje na popularności. Wcześniej piperyna była wykorzystywana w leczeniu problemów trawiennych, bólów stawowych i chorób serca.

Piperyna kontra odchudzanie – czy działa?

W momencie, gdy na rynku suplementów diety pojawia się „nowy składnik” wiele osób (w tym dietetyków i ekspertów ds. żywienia) poszukuje odpowiedzi na pytanie – czy to faktycznie działa? Zazwyczaj najlepszym źródłem są bazy badań naukowych.

Tak się składa, że w przypadku piperyny nietrudno o badania potwierdzające jej rolę przy redukcji zbędnych kilogramów. W 2012 roku przedstawiono wyniki prac naukowych, które potwierdziły, że piperyna może blokować powstawanie nowych komórek tłuszczowych.

Co więcej, o efektywności piperyny mogą świadczyć również rozmaite rankingi środków wspomagających redukcję, które są szeroko dostępne w internecie.

Rzecz jasna, nie możemy traktować piperyny jako „złotego środka” na odchudzanie, ale istnieje spore prawdopodobieństwo, że ten suplement diety będzie w stanie sprawić, że tempo redukcji wzrośnie.

Kto powinien po nią sięgnąć?

Jak wspomnieliśmy powyżej, piperyna to substancja, która blokuje proces powstawania nowych komórek tłuszczowych. Dlatego też, sprawdzi się jako suplement diety osób, które mają tendencję do nadmiernego gromadzenia się tkanki tłuszczowej.

Co istotne, piperyna to związek, który można stosować zarówno przy redukowaniu, jak i profilaktyce nadwagi.

Czy stosowanie piperyny jest bezpieczne?

W ostatnim czasie, na rynku suplementów diety pojawiło się wiele preparatów wokół, których krąży wiele kontrowersji. Zbyt silne środki powodują problemy trawienne i inne skutki uboczne. Na całe szczęście, w przypadku piperyny – działania niepożądane występują bardzo rzadko.

Oczywiście, stosowanie każdego suplementu diety, leku czy wyrobu medycznego – zawsze warto konsultować z lekarzem i specjalistą.

Jakie efekty daje suplementacja piperyny?

Wiele osób sięgających po środki wspomagające odchudzanie oczekuje jasnej odpowiedzi dotyczącej efektywności preparatu. Niestety, rzadko kiedy możliwe jest udzielenie precyzyjnej odpowiedzi. Wszakże, skuteczność redukcji uwarunkowana jest nie tylko przez działanie suplementu, ale także inne czynniki, tudzież:

  • zastosowaną dietę redukcyjną
  • prowadzony tryb życia
  • poziom aktywności fizycznej

W każdym razie – jak pokazują liczne opinie, piperyna pozwala zwiększyć tempo odchudzania o nawet kilkadziesiąt procent. To absolutny top jeśli chodzi o suplementy diety na redukcję.

Opinie na temat piperyny

Przed wyborem jakiegokolwiek suplementu diety, zawsze warto zweryfikować opinie i recenzje na jego temat. W przypadku piperyny nie będzie to zbyt trudne. Na forach, portalach tematycznych i w innych miejscach w internecie, bez problemu znajdziemy komentarze dotyczące suplementów bazujących na tym produkcie. Obecnie jednym z preparatów zyskujących na popularności, który cieszy się zaufaniem wśród Konsumentów jest Piperinox:

Co ważne dla stosujących, w większości przypadków piperyna opiniowana jest pozytywnie. Tylko nieliczne recenzje sugerują, substancja ta nie ma większego wpływu na odchudzanie. Osoby zrzucające kilogramy często chwalą sobie: szybkość działania, brak efektu jojo oraz stosunkowo niską cenę suplementów z piperyną.