Ranking odżywek i suplementów na masę i siłę

Ranking odżywek na masę i siłę

Budowanie masy mięśniowej nigdy nie jest prostym zadaniem. Wielu wątpi, że kiedykolwiek uda się im zbudować mięśnie, o jakich marzą. Motywacja jest tym czynnikiem, dzięki któremu uda się nam osiągnąć cel, o jaki nam chodzi.

Warto przede wszystkim postawić sobie cel, który będziemy w stanie osiągnąć. Pierwszym etapem będzie przełamanie stagnacji, jaką jest zatrzymanie rozrostu mięśni. W pewnym momencie, po intensywnych treningach mięśnie przestają się zmieniać. Jest to dla wielu osób deprymujące. Gdy już uda nam się pokonać tę pierwszą przeszkodę, warto postawić sobie kolejny cel. Może to być na przykład wymiana garderoby, ponieważ wraz z rozrostem mięśni, rozmiar naszych ubrań również musi się zwiększyć.

Dieta podczas budowania masy mięśniowej

Kulturystyka to dyscyplina sportu, w której największe sukcesy można osiągać jedynie wtedy, gdy prowadzi się odpowiednią dietę. Dlatego też, właśnie na niej warto skupić się w pierwszej kolejności. Warto jednak podejść do tego w sposób racjonalny i nie ustalać sobie wysoko kalorycznych posiłków na sam początek. Warto sukcesywnie zwiększać ilość przyjmowanych kalorii, a wtedy rozrost mięśni odbywał się będzie w prawidłowy sposób.

Na przykład, jeśli skończyliśmy właśnie etap redukcji, przyjmując około 2000 kcal, to wraz z rozpoczęciem budowy masy mięśniowej już dodatkowe 200/300 kcal powinno wystarczyć do tego, aby waga ruszyła z miejsca. Kolejne kalorie do swojej diety warto dodać wtedy, gdy stagnacja w rozroście mięśni będzie się utrzymywała przez dłużej niż 10 dni.

Warto dokładnie zaplanować, jakie makroskładniki będziemy dodawali do swojej diety. Najpierw powinny to być węglowodany, następnie białka i na końcu tłuszcze w proporcji 3:2:1.

Źródła białka w budowaniu masy mięśniowej

Białko białkowi nie równe – o tym na pewno powinniśmy pamiętać. Okazuje się, że niezbyt dobrym wyborem dla kulturystów jest jedzenie dużych ilości kurczaka. Lepiej zastąpić to mięso na przykład łososiem. Na efekty nie trzeba będzie czekać zbyt długo. Masa mięśniowa, jeżeli w diecie nie będzie kurczaka zwiększyć może się nawet o 1 kg w ciągu trzech tygodni. 100 gram łososia zawiera aż 100 kcal, czyli znacznie więcej niż ta sama ilość kurczaka. Dlatego też, na pewno zdrowiej i bardziej efektywnie będzie jeść takiego łososia niż przetworzonego kurczaka.

Jak często jeść posiłki w diecie budowania masy mięśniowej

Niezbyt dobrym pomysłem dla osób, które maja szybką przemianę materii jest słuchanie rad osób, które twierdzą, że najlepsze efekty z przyrostu masy mięśniowej uzyska się jedząc 5 małych posiłków w ciągu dnia. Można tę zasadę zastosować, ale tylko wtedy, gdy na przykład mamy więcej czasu. Gdy tego czasu nam brakuje, lepiej zjeść 4 większe posiłki, które odpowiednią zaspokoją naszą sytość.

Jak powinien wyglądać trening na budowanie masy mięśniowej ?

Najszybszym sposobem na to, aby zwiększyć masę mięśniową jest oczywiście trening z coraz większymi obciążeniami. W połączeniu z dobrze zbilansowaną dietą, można osiągnąć w ciągu miesiąca przyrost nawet w granicach 2 kg. Oczywiście, o każdy kolejny kilogram trzeba będzie walczyć i jeszcze bardziej intensywnie ćwiczyć. Mięśnie powinny być bez przerwy zmuszane do wzrostu.

Ranking odżywek na masę i siłę ! Jeśli chcemy profesjonalnie zająć się naszym wyglądem i kondycją fizyczną, chcemy przybrać na masie, to powinniśmy zdecydować się na zakupienie profesjonalnych odżywek na masę. Takie suplementy sprawią, że droga do sukcesu zostanie znacznie przyśpieszona. Efekty będą widoczne po dobrze przepracowanym cyklu. Decydując się na zakupy warto jest zajrzeć do obiektywnych rankingów. One powiedzą nam, które odżywki są dla nas najlepszym wyborem.

Ranking odżywek na masę i siłę 2022

1 Miejsce w rankingu odżywek na masę i siłę

Produktem, który warty jest polecenia w pierwszej kolejności jest Somatodrol. Jest to suplement, który odpowiedzialny jest za podniesienie poziomu testosteronu oraz HGH. Hormony te odgrywają bardzo ważną rolę w prawidłowym przyroście mięśni oraz spalaniu tkanki tłuszczowej- idealnie połączenie dla każdego sportowca. Więcej masy mięśniowej, lepiej zarysowane mięśnie oraz poczucie, że ma się więcej energii jest gwarantowane przez Somatodrol, dlatego jest on rekomendowany przez wielu sportowców.

Jest to jeden z głównych elementów wchodzących w skład cykli, które są realizowane w celu osiągnięcia lepszej formy.

Sportowcy wykorzystujący go do przygotowania się do zawodów z reguły uzyskują bardzo dobre rezultaty. Proste stosowanie suplementu dostępnego w kapsułkach jeszcze bardziej przemawia za dokonaniem zakupu właśnie tego preparatu.

2 Miejsce w rankingu odżywek na masę i siłę

Probolan 50 to kolejny produkt znajdujący się w rankingach odżywek na masę. Dobrze stymuluje procesy anaboliczne, pozwala tym sposobem na szybsze osiągnięcie dobrej dyspozycji. W naturalny sposób zwiększa poziom testosteronu. Większa siła i wytrzymałość mięśni jest gwarantowana. Probolan 50 ma również dodatkowe zalety.

Zwiększa znacznie funkcje seksualne. Pierwsze efekty działania można odczuć już po dwóch dniach zażywania. Środek ten jest jak najbardziej legalny. Jego skład nie zawiera żadnych niedozwolonych substancji i dlatego jest on stosowany przez wielu profesjonalnych sportowców, którzy chwalą sobie jego działanie.

Probolan 50 jest doskonałą alternatywą dla wszystkich sterydów anabolicznych, których stosowanie jest niedozwolone w wielu sportach. Tutaj mamy do dyspozycji legalny środek, który nie niesie ze sobą niebezpiecznych dla ludzkiego zdrowia skutków ubocznych. Jest to produkt, który jest w stu procentach legalny.

3 Miejsce w rankingu odżywek na masę i siłę

Zwiększenie masy mięśniowej i wyrzeźbienie sylwetki w idealny sposób to zasługa hormonu wzrostu, który także jest obiektem zainteresowania wielu osób. Naturalny hormon wzrostu GH Balance to propozycja, która zawsze znajduje się w rankingach. Produkt ten został opracowany przy użyciu samych naturalnych składników najlepiej przyswajalnych przez ludzki organizm. To naturalna droga do osiągnięcia nienagannej sylwetki w przeciągu zaledwie kilku tygodni. Likwidacja zbędnego tłuszczu oraz jędrna skóra są teraz na wyciągnięcie ręki. Na pewno przy zakupie GH Balance Efekty przyjdą zdecydowanie szybciej.

O skuteczności tego wyboru najlepiej świadczy fakt, że wielu ludzi na całym świecie daje temu produktowi bardzo dobre recenzje. Opinie są zweryfikowane. Są dostępne za pośrednictwem Internetu.

Nie brakuje specjalistycznych for, na których ludzie posiadający doświadczenie w treningu merytorycznie opisują wszystkie wady i zalety stosowania GH Balance. W większości wpisów widać pozytywny aspekt zachęcający do zakupu. To najlepsza wizytówka dla każdego towaru.

4 Miejsce w rankingu odżywek na masę i siłę

W stawce odżywek na masę nie mogło zabraknąć także Metadrolu. Jego zaletą jest to, że dostarcza mięśniom wielu niezbędnych substancji odżywczych. Posiada także katalizatory, których najważniejszym zadaniem jest spalenie kwasu mlekowego. Wzmożona wytrzymałość oraz zwiększona siła dają się poznać od najlepszej strony. Działanie Metadrolu zostało udowodnione naukowo.

Jego wielkim atutem jest to, że jest to środek pozwalający doskonale regenerować organizm nawet po największym wysiłku! Przekłada się to w prostej linii na możliwość częstszych i bardziej intensywnych treningów. Wszystkie suplementy na masę znajdujące się w czołówkach rankingu odżywek w wielu przypadkach różnią się między sobą jedynie detalami, które jedna mogą mieć znaczenie dla każdego sportowca potrzebującego nieco innych aspektów, efektów.

Ranking odżywek na masę i siłę 2022 – Podsumowanie

W każdym przypadku najważniejsze jest zakupienie preparatu z pewnego źródła. Środki na masę najlepiej kupić w na oficjalnej stronie dystrybutora.

Tylko tam można mieć pewność, że mamy do czynienia z towarem sprawdzonym posiadającym wszystkie najważniejsze zalety i przede wszystkim będącym bezpiecznym dla naszego organizmu. Szybkie zamówienie oraz błyskawiczna przesyłka, nie narażająca środka na uszkodzenie.

Karol
Od ponad 20 lat związany z profesjonalnym sportem kulturstycznym. Trener i aktywny zawodnik.