Podciąganie na drążku i trening nóg

Czy warto łączyć Podciąganie na drążku i trening nóg
Podciąganie na drążku i trening nóg

Podciąganie – jak to robić prawidłowo. Silne mięśnie pleców to marzenie wielu mężczyzn. Jednak niewiele osób wie jak je odpowiednio modelować. Przed przystąpieniem do treningu należy zdać sobie sprawę, że uzyskanie satysfakcjonujących efektów wymaga długiej i ciężkiej pracy. Mięśnie pleców można wzmacniać za pomocą wielu technik jednak jedną z najbardziej skutecznych jest podciąganie.

Rezultaty podciągania na drążku są uzależnione od wybranej metody. Trening z wykorzystaniem nachwytu pozwoli wzmocnić mięśnie pleców. Podciąganie się z zastosowaniem podchwytu wzmacnia natomiast mięśnie ramion. Podczas ćwiczeń kluczowe znaczenie ma także szerokość chwytu. Warto wiedzieć jak podciąganie na drążku wpływa na rozbudowę mięśni oraz wzrost wytrzymałości.

Podciąganie na drążku i trening nóg czy to dobre połączenie?

Drążek jest urządzeniem idealnie nadającym się do modelowania mięśni ramion i górnych partii pleców. To, w jaki sposób ćwiczymy, wpływa na osiągane rezultaty. Wybór konkretnej metody (nachwyt, podchwyt) decyduje w jakim stopniu są zaangażowane konkretne grupy mięśni w czasie treningu. Okazuje się, że wpływ na rezultaty ćwiczeń ma nawet drobna zmiana w ułożeniu lub rozstawieniu dłoni na drążku.

Polecamy sprawdzić: Porównywarka diet pudełkowych 

Większość osób uważa, że podciąganie w największym stopniu wzmacnia mięśnie ramion. Jednak przy treningu z wykorzystaniem nachwytu te mięśnie pracują tylko w niewielkim stopniu. Z tego powodu, jeśli naszym celem jest uzyskanie odpowiedniej rzeźby ramion należy podciągać się na drążku podchwytem. W takiej sytuacji palce powinny być ułożone w stronę ćwiczącego. Ćwiczenia tego typu w znacznie większym stopniu zmuszają do pracy bicepsy, a to bezpośrednio przekłada się na rozrost tych mięśni.

Kolejną sprawą, na którą należy zwrócić uwagę podczas pracy nad rzeźbą ramion jest odpowiedni rozstaw dłoni na drążku. Należy pamiętać by dłonie były oddalone od siebie maksymalnie o dwadzieścia centymetrów. Osoby poczatkujące mogą mieć problem z podciąganiem tą metodą. Dopuszcza się w takiej sytuacji niewielkie zwiększenie rozstawu dłoni dłońmi.

Podciąganie na drążku – wzmocnienie mięśni pleców

Podciąganie na drążku to idealny sposób na wzmocnienie i wymodelowanie górnej części pleców. W takiej sytuacji doskonałe rezultaty przynosi podciąganie nachwytem oraz szeroki rozstaw dłoni na drążku. Taki trening najmocniej wpływa na mięsień najszerszy grzbietu. Ćwiczenia te są zalecane zwłaszcza mężczyznom pracującym nad rzeźbą pleców.

Nie zaleca się treningu z zastosowaniem tylko jednego rodzaju uchwytu. W celu harmonijnego rozwoju mięśni należy co jakiś czas zmieniać metodę ćwiczeń.

Jaki powinien być trening nóg na masę ? Trening na masę z prawdziwego zdarzenia powinien swoim zasięgiem obejmować wszystkie najważniejsze części naszego ciała, ponieważ tylko wtedy można liczyć na otrzymanie proporcjonalnej sylwetki, którą będzie można się pochwalić i być z niej zadowolonym. Nogi są bardzo ważnym elementem treningu na masę, dlatego warto poznać liczne wskazówki, które potrzebne są nam do stworzenia profesjonalnego planu treningowego.

Jaki powinien być trening nóg na masę ?

Trening na nogi powinien być dopasowany do naszych indywidualnych możliwości, rozsądnie należy szafować siłami oraz ciężarami żeby nie przeholować i nie nabawić się kontuzji, która zniweczy cały trening.

Czytaj więcej: Trening Crossfit – odżywianie i suplementacja

Profesjonalnie przeprowadzony trening na nogi to takie ćwiczenia jak na przykład przysiady ze sztangą na barkach, prostowanie nóg na maszynie czy też wykroki ze sztangą na plecach, te ćwiczenia dotyczą przede wszystkim ud. Jeżeli chodzi o łydki i piszczele to odpowiednimi ćwiczeniami są w tym przypadku wspięcia na palce ze sztangielkami oraz prostowanie nóg na maszynie palcami nóg.

Jaki powinien być trening nóg na masę?

W budowaniu tkanki mięśniowej pomocny będzie na pewno sprawdzony suplement, który da nam pewność, że nasz wysiłek nie pójdzie na marne. Jednym z bardziej rozpoznawalnych i cenionych produktów tego rodzaju jest Probolan 50 i Somatodrol. To odżywka na masę będący idealnym uzupełnieniem do treningu na siłowni.

Czytaj więcej: Dieta na masę mięśniową 90kg

To naturalny suplement nie powodujący skutków ubocznych, tak niepożądanych przez wszystkich profesjonalistów zajmujących się na co dzień kulturystyką oraz innymi sportami, w których odpowiedni poziom tkanki mięśniowej jest potrzebny do osiągnięcia dobrych wyników.

Karol
Od ponad 20 lat związany z profesjonalnym sportem kulturstycznym. Trener i aktywny zawodnik.