Koszt diety pudełkowej – od czego zależy?

Catering dietetyczny to bardzo popularne rozwiązanie, na które decyduje się coraz więcej osób. Gotowe, smaczne i zdrowe dania z góry znaną kalorycznością od kilku lat przyciągają klientów. Firmy cateringowe oferują swoim klientom różne warianty, m.in. różne rodzaje diet czy ilość kalorii. Jak kreują się ceny diet pudełkowych? W jakich cenach można wykupić posiłki na tydzień lub miesiąc?

Dieta pudełkowa – poznaj jej wady i zalety 

Posiłki z cateringu dietetycznego wyróżniają się tym, że są skomponowane w taki sposób, aby w pełni pokrywać dzienne zapotrzebowanie składników odżywczych oraz kalorii, których potrzebuje organizm. W większości przypadków za układanie diet są odpowiedzialne kompetentne osoby, czyli dietetycy, którzy dostosowują całodzienne menu do indywidualnych potrzeb klienta. W ramach diety pudełkowej zazwyczaj można wykupić od 3 do 5 posiłków, przeznaczonych do zjedzenia o konkretnych portach dnia, czyli m.in. śniadanie, obiad czy kolacja. Dużą zaletą jest to, że każdy z posiłków jest oddzielnie zapakowany, dzięki czemu część z nich możemy zabrać np. do pracy czy szkoły. 

Sprawdź lokalny catering dietetyczny: Diety pudełkowe Płock, Diety pudełkowe Zielona Góra


Na dietę pudełkową decydują się nie tylko osoby które chcą stracić wagę, ale również te, które nie mają czasu lub chęci na gotowanie lub chcą zacząć się zdrowo odżywiać. Oferta diet pudełkowych  jest obecnie tak rozbudowana, że każdy na pewno znajdzie tę najlepiej dostosowaną do swoich preferencji: bezglutenową, wegetariańską, standardową czy przeznaczoną dla osób aktywnych.  Dzięki diecie możemy więc nauczyć się prawidłowych nawyków żywieniowych i wprowadzić je na stałe. 
Rozwój diet pudełkowych sprawił, że na rynku zaczęło się pojawiać coraz więcej firm, co z kolei wpłynęło na to, że catering można teraz zamówić w każdym większym mieście. Firma może dostarczyć ją wszędzie, zarówno pod drzwi naszego domu, jak i np. do firmy.

Sprawdź lokalny catering dietetyczny: Diety pudełkowe Gdańsk, Catering dietetyczny Gdynia

Mówiąc o wadach diet pudełkowych nie można nie wspomnieć o ich cenie. W zależności od firmy czy miasta może być ona rożna, jednak osoby, które chciałyby zamówić posiłki na miesiąc powinny się liczyć z kosztem rzędu 1500-2000 złotych.

Co wpływa na cenę diety pudełkowej?

Duży wpływ na ostateczną cenę ma okres czasu, na który chcemy zamówić dietę. Im dłuższy on będzie, tym istnieje większe prawdopodobieństwo, że uzyskamy dodatkowe, atrakcyjne rabaty. Oczywiście, rodzaj diety i jej kaloryczność również ma wpływ na ostateczny koszt. 
Warto mieć na uwadze, że ceny diety pudełkowej w dużym mieście mogą być nieco wyższe. To oczywiście zależy w dużej mierze od firmy, jej renomy i rozpoznawalności.

Sprawdź, jaki będzie koszt cateringu

Aby ustalić cenę diety, należy najpierw określić, jakie jest nasze dzienne zapotrzebowanie kaloryczne. Im większa  ilość kalorii, tym suma będzie wyższa. Przykładowo dieta, której kaloryczność wynosi 1250  kosztuje około 65 zł za dzień, z kolei ta sama dieta o kaloryczności 1750 może kosztować nawet 75 zł dziennie.

Sprawdź lokalny catering dietetyczny: Diety pudełkowe Kościan, Catering dietetyczne Katowice

Miesięczny koszt diety 2000 kcal może oscylować w granicach 2000 do 2400 zł. Warto też pamiętać, że standardowe diety będą kosztować mniej niż te, które przewidują specjalistyczne posiłki. 

Katarzyna
Na EliteGym znajdziesz moje recenzje i opinie na temat cateringów dietetycznych. Zajmuje się testowaniem, weryfikowaniem diet pudełkowych dostępnych w naszym kraju. Zależy mi żeby każdy otrzymywał posiłki wysokiej jakości. Zostaw komentarz jeżeli przekonałam Cię do wyboru wybranego cateringu.