Czy masturbacja obniża poziom testosteronu?

Czy to prawda że masturbacja obniża poziom testosteronu?
Masturbacja obniża poziom testosteronu

Masturbacja to niewątpliwie temat tabu, który podczas zwykłych konwencjonalnych rozmów jest spychany na boczny tor. Choć większość mężczyzn robi to regularnie i z chęcią oddaje się tej przyjemności, zazwyczaj nie poszukują oni odpowiedzi na różne pytania, jakie rodzą się w związku z tą czynnością.

Czy częsta masturbacja obniża poziom testosteronu ?

Jedną z najważniejszych kwestii, którą warto poruszyć, jest wpływ masturbacji na poziom testosteronu. Większość z tego hormonu jest produkowana właśnie w jądrach, co jest źródłem teorii, że podczas ejakulacji może dojść do przerwania stabilnej pracy jąder. Czy jest w tym ziarno prawdy?

Suplement i OpinieOcena Zamów Bezpośrednio
BullRun Opinie9,5/10 Zamów Teraz
VigorDic Opinie9/10 Zamów Teraz
Erogen X Opinie 8,5/10 Zamów Teraz
Enlargement Opinie 6/10 Zamów Teraz

Testosteron, jak dowiedziono, ma minimalny wpływ na uzyskanie orgazmu. Poziom tego hormonu znacznie reguluje pragnienie doświadczeń seksualnych oraz libido, ale w krótkim oknie czasowym masturbacja zdaje się mieć znikomy wpływ na to, na jakim poziomie przebiega produkcja testosteronu.

Z drugiej jednak strony całkowite powstrzymanie się od aktywności seksualnej przyczynia się do znacznego podwyższenia poziomu tego hormonu. Spekuluje się, że jest to zwyczajny mechanizm ewolucyjny, który ma na celu wzrost popędu seksualnego u osobnika płci męskiej prowadzącego do zwiększenia szansy na spłodzenie potomstwa.

Polecamy: Czy młodzi mężczyźni mogą stosować viagrę?

Najważniejszą zmianą, jaką można zaobserwować po silnym orgazmie doświadczonym w trakcie masturbacji, jest wzrost prolaktyny dający się zauważyć tuż po szczytowaniu. Ma on niesamowicie zbawienny wpływ na pracę i prawidłowe funkcjonowanie narządów seksualnych, a w przypadku mężczyzn prowadzi także do rozluźnienia mięśni gładkich.

Częsta masturbacja nie obniża poziomu testosteronu

Dla większości męskiej populacji osiągnięcie orgazmu nie ma nic wspólnego z daleko idącymi konsekwencjami związanymi z gospodarką hormonalną.

Czytaj również: Bacopa monnieri jakie działanie i właściwości

Niewykluczone, że to właśnie kontakt z kobiecym ciałem i zapach jej feromonów przyspiesza produkcję testosteronu i mężczyzn, powodując wzmożoną reakcję organizmu. Może to być także powiązane z wysiłkiem fizycznym, jaki mężczyźni wkładają w stosunek. W takim razie ani masturbacja, ani ejakulacja nie są czynnikami, które wpływają w jakimś stopniu na męskie hormony.

Karol
Od ponad 20 lat związany z profesjonalnym sportem kulturstycznym. Trener i aktywny zawodnik.