Kwercetyna – właściwości i zalety, dawkowanie

Kwercetyna właściwości
Kwercetyna

Kwercetyna to inaczej organiczny związek chemiczny, który jest pozyskiwany z tkanek roślinnych. Jak każdy pozyskiwany naturalnie środek niesie ze sobą wiele pozytywnych właściwości dla naszego zdrowia i organizmu.

Posiada on silne właściwości antyoksydacyjne zapobiegające niebezpiecznym procesom utleniania w organizmie, a także uwalnianiu się wolnych rodników, a także zmniejszają ryzyko powstania i rozwoju wielu chorób oraz dolegliwości.

Kiedy należy skorzystać z suplementacji kwercetyną ?

Kwercetna wykazuje także działanie przeciwzapalne i immunomodulacyjne. Dobrze robi też na układ krążenia, przyczyniając się do zmniejszenia ryzyka powstania chorób sercowo-naczyniowo, a także obniżając ciśnienie krwi. Ponadto zapobiega powstawaniu komórek nowotworowych, wspomaga odchudzanie oraz działa antyalergicznie.

Sprawdź również: Tauryna dawkowanie i efekty stosowania

Zalety kwercetyny w suplementacji

Suplementacja kwercetyną może przynieść wiele korzyści, doskonale wpływając na prawidłowe funkcjonowanie organizmu i utrzymując nas w dobrej kondycji oraz zdrowiu. Środek zbawiennie działa również na uczucie znużenia i zmęczenia, zwiększa obroty mózgu, pomaga w koncentracji. Wspomaga kontrolę masy ciała, a także utrzymuje odpowiednią równowagę hormonalną.

Skutki uboczne stosowania zbyt dużej ilości kwercetyny

Oczywiście należy pamiętać o tym, że kwercetynę tak jak inne suplementy, trzeba prawidłowo dawkować i nie przekraczać wskazanej ilości, gdyż to niesie ze sobą daleko idące i często niebezpieczne konsekwencje.

Polecamy: Jak zapobiegać wypadaniu włosów?

W niektórych skrajnych okolicznościach zbyt duże zażywanie kwercetyny może się okazać toksyczne dla naszego organizmu, spowodować gwałtowny wzrost ciśnienia krwi, doprowadzić do zaburzenia rytmu serca, czy nawet do zatrzymania działania antybiotyku oraz jego wchłaniania i zatrzymania go w osoczu.

Warto pamiętać, aby wystrzegać się nadmiernych ilości tego środka, zwłaszcza jeśli ma się do czynienia z lekami przeciwhistaminowymi bądź antybiotykami.

Czytaj więcej: Garcinia Cambogia czy jest skuteczna w odchudzaniu?

Kwercetynę w formie kapsułek, jej cena jest zależna od ilości kupowanego produktu, jak i firmy, która go sprzedaje. Zazwyczaj szacuje się, że średni koszt tego suplementu to około 80-100 zł za 60 kapsułek w opakowaniu.

Kinga
W swoim zawodzie zajmuje się analizą suplementów diety i kosmetyków dopuszczonych do sprzedaży w internecie. Dla serwisu EliteGym przygotowuje szczegółowe analizy produktów.