Zielona kawa to skuteczny sposób na odchudzanie?

Zielona kawa na odchudzanie

Zielona kawa od kilku lat bije rekordy popularności w kategorii preparatów na odchudzanie. Kto z nas nie chciałby chudnąć bez wysiłku, nie poświęcając temu procederowi wiele uwagi, ale osiągając widoczne efekty szybko i zdrowo? Do wyboru mamy powszechnie już dostępne ekstrakty zielonej kawy, lub jej ziarna. Ale czym jest ten specyfik i czy naprawdę odchudza?

Jakie efekty uzyskam z odchudzania zieloną kawą ?

Green Coffee plus zielona kawa

Zielona kawa Green Coffee plus to ziarna, które nie zostały poddane procesowi termicznemu, czyli paleniu. Jej wygląd, smak i aromat daleko odbiegają od tego, co zwykle kojarzy nam się ze słowem kawa – wiele osób przyrównuje smak do niektórych odmian zielonej herbaty.

Główną różnicą pomiędzy kawą paloną i zieloną jest ilość zawartego w niej kwasu chlorogenowego. Jest on silnym przeciwutleniaczem, spowalnia wchłanianie cukrów, a także poprawia metabolizm tłuszczów.

Wykazuje również działanie przeciwbakteryjne i przeciwgrzybiczne, i rzeczywiście zielona kawa zawiera go o wiele więcej niż palona, jednak warto dodać, że tę samą substancję znajdziemy w pokrzywie, głogu, karczochach lub suszonych śliwkach.

Suplement i OpinieOcena Zamów Bezpośrednio
Night Mega Burner Opinie9/10 Zamów Teraz
Fast Burn Extreme Opinie8/10 Zamów Teraz
Holisten Opinie 7/10 Zamów Teraz
Ketomorin Opinie 6/10 Zamów Teraz

Niepotwierdzona skuteczność odchudzania zieloną kawą

Niestety nie zostało jeszcze ostatecznie potwierdzone, czy to właśnie kwas chlorogenowy wykazuje silne właściwości odchudzające, czy może efekty widać za sprawą zawartej w kawie kofeiny, lub dzięki połączeniu tych dwóch substancji. Niewątpliwie skoro kawę zieloną traktuje się obecnie jako suplement diety, osoby walczące z nadwagą spożywają ją regularnie i prawdopodobnie w większych ilościach niż kawę paloną i stąd obiecujące wyniki.

Trudno jednak wysnuć jakieś dalej idące wnioski, ponieważ badania nad właściwościami kawy zostały przeprowadzone na grupie szesnastu osób, co nie wydaje się być dostatecznie dużą próbą badawcza. Zwłaszcza, że w eksperymencie wykorzystano ekstrakt, a nie napar z ziaren, a co za tym idzie substancję o wiele bardziej skoncentrowaną.

Na plus należy zaliczyć, że każda z osób biorących udział w eksperymencie schudła dosyć znacząco, a przy tym żadna z nich nie zmieniała swoich nawyków żywieniowych ani nie wprowadzała dodatkowej aktywności fizycznej.

Zielona kawa jako uzupełniający suplementy w diecie na odchudzanie

Czas pokaże, czy zielona kawa utrzyma swoją renomę nowego cudownego środka, czy może jej picie okaże się kolejną, chwilową modą, nie niosącą ze sobą rezultatów na szerszą skalę.

Agnieszka
To właśnie ze mną moje podopieczne przechodzą największe metamorfozy w odchudzaniu. Zajmuje się treningami personalnymi i dbam o odpowiednią suplementację moich podopiecznych.