WOD – Workout of day co to jest w Crossfit

Trening Crossfit

Trening dnia to termin używany do opisania zestawu ćwiczeń, które są wykonywane naprzemiennie każdego dnia na siłowni. Powodem użycia tego terminu jest ułatwienie członkom zapamiętania, jaki trening wykonują danego dnia. Trening dnia Treningi można dostosować do potrzeb i celów każdego członka. Te treningi mają na celu wyzwanie dla każdej części ciała i mogą być korzystne dla ogólnego stanu zdrowia.

Co to jest WOD (Workout of the Day)?

Trening dnia – Treningi mają na celu wyzwanie dla każdej części ciała. Te treningi mają na celu przekraczanie granic wszystkich i zachęcanie do lepszego zdrowia. Na przykład protokół Tabata składa się z ośmiu segmentów po dwadzieścia sekund każdy. Po każdym segmencie następuje dziesięć sekund odpoczynku. Ten rodzaj treningu jest korzystny, ponieważ poprawia zdrowie układu krążenia, wzmacnia mięśnie i podnosi temperaturę ciała. Każda osoba powinna mieć przepisany trening dostosowany do swoich potrzeb i celów, aby być zdrowym.

Czy jest WOD w dyscyplinie Crossfit?

Trening dnia – Treningi mogą być korzystne dla ogólnego stanu zdrowia, ponieważ sprawdzają wszystkie aspekty sprawności, w tym siłę, szybkość i wytrzymałość. Mogą pomóc ludziom nauczyć się, jak poprawić ich poziom sprawności i mogą prowadzić do lepszego ogólnego stanu zdrowia. Ponadto osoby, które regularnie uczestniczą w tych treningach, mogą zdobyć większą wiedzę na temat swoich ciał i sposobów ich trenowania.

Przykładowe darmowe treningi dla trenujących Crossfit

Ta wiedza może pomóc im stać się zdrowszymi i bardziej zdolnymi dzięki poprawie poziomu sprawności. Na przykład sportowcy mogą dowiedzieć się, jak poprawić poziom swojej siły poprzez te treningi, aby mogli osiągać najlepsze wyniki podczas zawodów. Sportowcy, którzy regularnie uczestniczą w tych treningach, mogą również zyskać większą pewność siebie i swojego ciała dzięki ciągłemu zachęcaniu, które otrzymują.

Jak ułożyć WOD?

Ogólnie rzecz biorąc, codzienne treningi są przeznaczone dla wszystkich poziomów sprawności i celów, w tym dla początkujących i zaawansowanych sportowców. Te treningi popychają wszystkich do granic możliwości, aby każdy mógł odnieść sukces w ramach swoich celów fitness. Każdy powinien mieć trening zaprojektowany specjalnie dla niego, aby mógł osiągnąć wyniki, których potrzebuje w swojej podróży fitness. Dostosowany do nich trening pozwala im skoncentrować się na obszarach wymagających poprawy i uzyskać natychmiastową informację zwrotną na temat tych ulepszeń.

Czytaj więcej: Trening crossfit – przykładowy plan treningowy dla początkujących 

Z drugiej strony trening dnia może być onieśmielający dla nowicjuszy, którzy nie są pewni, czego się spodziewać. Niektóre osoby mogą czuć się onieśmielone tymi rutynowymi czynnościami i nie wiedzieć, od czego zacząć. Inni mogą czuć, że są popychani za daleko, gdy czują się przytłoczeni lub zmęczeni podczas tych rutynowych czynności. Ogólnie rzecz biorąc, dzienny trening jest korzystny ze względu na swoją różnorodność, ale może być zbyt trudny dla celów fitness niektórych osób.

Sprawdź również: Buty treningowe na Crossfit – jakie najlepsze buty do treningu?

Możliwe jest również, że niektórzy ludzie znudzą się tego typu rutyną, gdy poczują, że nie są w stanie z tym postęp. Może to całkowicie odciągnąć ich od ćwiczeń, jeśli łatwo się zniechęcą lub szybko stracą motywację, gdy postępy spowalniają. Zróżnicowanie rutyny pomoże niektórym osobom, ale inni uznają to za nieatrakcyjne, jeśli postęp zwolni zbyt mocno lub zbyt szybko, ponieważ nie ma wystarczającej progresji lub różnorodności w samej rutynie.

Czytaj dodatkowo: Jak zacząć trenować Crossfit w Polsce?

Mimo ogólnej korzyści, nie każdy znajdzie jest dla nich odpowiedni lub skuteczny w poprawie ich celów zdrowotnych. Na przykład, niektóre osoby mogą uznać te procedury za zbyt intensywne lub nieatrakcyjne – lub zbyt czasochłonne – w stosunku do ich potrzeb lub celów. Ponadto nie każdy będzie w stanie przestrzegać tych procedur ze względu na istniejące wcześniej kontuzje lub inne ograniczenia, które sprawiają, że te procedury są nieatrakcyjne w porównaniu z innymi opcjami dostępnymi w okolicy.

Warto wiedzieć: Trening HIIT – na czym polega – przykładowy plan treningowy 

Ogólnie rzecz biorąc, codzienny trening jest korzystny, ponieważ stanowi wyzwanie każdej części ciała każdego dnia, testuje wszystkie aspekty sprawności i poprawia ogólny stan zdrowia. Jednak ważne jest, aby pamiętać, że ten rodzaj rutyny może być zastraszający lub nieatrakcyjny dla niektórych osób i nie być odpowiedni dla wszystkich celów lub potrzeb fitness. Mimo to, przepisany trening każdego dnia pozwala ludziom śledzić postępy w czasie i otrzymywać natychmiastową informację zwrotną na temat tego, jak sobie radzą w porównaniu z oczekiwaniami i wcześniejszymi wynikami.

Karol
Od ponad 20 lat związany z profesjonalnym sportem kulturstycznym. Trener i aktywny zawodnik.