Najlepsze suplementy i odżywki na masę mięśniową

Najlepsze suplementy na masę mięśniową
trening
Najlepsze suplementy na masę mięśniową

Jeżeli czujesz, że twoja ciężka praca na siłowni nie przynosi spodziewanych efektów, że przy wszystkich staraniach, odpowiedniej diecie, ciężkim treningu, efekty ćwiczeń powinny być już widoczne – czas na suplementację.

Rynek suplementów wydaje się być nieskończony, żeby dokonać najlepszego dla siebie wyboru, trzeba „umieć czytać” ich składniki, trzeba rozumieć mechanizmy działania poszczególnym składowych i kierować się wiedzą w skutecznym dawkowaniu.

Poniżej lista dodatków do diety, które poprawią jakość Twojego treningu, prowadząc Cię do celu, jaki sobie postawiłeś:

Suplementy na masę mięśniową jakie należy wybrać

Suplement pierwszy: Kreatyna:

To jeden z najpopularniejszych suplementów anabolicznych stosowanych przez sportowców, a jest przez nich stosowany ponieważ mogą go używać legalnie. Działa w ten sposób, że zwiększa ilość energii ATP w mięśniach, co skutkuje zwiększeniem masy ciężarów stosowanych podczas treningu i tym samym przekłada się na zwiększenie masy mięśniowej sportowca.

Stosowanie:

Kreatynę stosuje się w dawce ok. 5 g na jedną porcję. Najlepiej gdy kreatyna wprowadzana jest do organizmu na ok. 30 minut przed treningiem i w dawce drugiej – bezpośrednio po treningu. Można ją łączyć z innymi suplementami, co zwiększa jej potencjał.

Polecamy: Kiedy zacząć brać kreatynę?

Warto czytać: Kiedy warto stosować kreatynę dla lepszych efektów?

Suplement drugi: Aminokwasy rozgałęzione BCAA

Aminokwasy rozgałęzione, czyli: leucyna, izoleucyna i walina, stosowane około treningowo uzupełniają utracone podczas treningu naturalne aminokwasy obecne w mięśniach, a zażywane  poza treningiem przeciwdziałają działaniu hormonu kortyzolu, wspierając jednocześnie syntezę białek

Stosowanie: 5 do 10 g na porcję, najlepiej rano tuż po przebudzeniu oraz przed i po treningu. Suplement ten stosowany regularnie chroni i odżywia nasze mięśnie.

  • BCAA – Aminokwasy rozgałęzione Myprotein
  • Amino ST 5300 – Nowoczesna mieszanka aminokwasów

Suplement trzeci: Glutamina

Jej działanie polega na powiększaniu ilości glikogenu magazynowanego w mięśniach, przyczyniając się do zwiększenia tempa regeneracji mięśni, co z kolei będzie budowało energię potrzebną do intensyfikacji treningów. Glutamina sprzyja również produkcji HGH.

Stosowanie: Systematyczne i codzienne, od 8 do 10 g w każdej porcji.

Najlepiej po raz pierwszy rano, po przebudzeniu oraz przed snem, a także około treningowo: przed i po treningu.

Gluta – Kompleksowy stack glutaminowy

Suplement czwarty: Arginina

Podstawową właściwością argininy jest konwersja do tlenku azotu odpowiedzialnego za przyrost optyczny mięśni. Proces ten powoduje rozszerzenie naczyń krwionośnych, dzięki czemu do mięśni dociera więcej aminokwasów oraz wody, co z kolei ułatwia i zwiększa syntezę białek, przyczyniając się bezpośrednio do wzrostu mięśni.

Stosowanie: 3 g dziennie. Codziennie rano oraz przed treningiem.

Suplement piąty: ZMA 

Jego główne składniki to: cynk, magnez i witamina B6. Pobudzają działanie hormonu odpowiedzialnego za produkcję testosteronu.

Stosowanie; najczęściej 1 kapsułka dziennie, przed snem.

Suplement szósty: Antyoksydanty ( jako witaminy)

Składa się z witamin:C i E. Blokują działanie kortyzolu, odżywiają mięśnie i cały organizm.

Stosowanie: wit. C od 500 do 1000 mg, wit. E do 400 mg  raz dziennie po posiłku

Mass Extreme to szybka i wygodna droga do uzyskania upragnionej sylwetki i nabrania w dużym tempie masy mięśniowej. Suplement sprawdza się rewelacyjnie – warto przekonać się o tym samemu.

Wyśmienita formuła

Mass Extremeń opiera swoje działanie na HGRX-3(2HYDRXY-3-Methol OH2). Co kryje się pod tą skomplikowaną nazwą? Substancja ta ma działanie anaboliczne, co odgrywa dużą rolę w budowaniu mięśni, ale nie blokuje hormonów, przez co nie wpływa negatywnie na zdrowie. Jej używanie przyśpiesza odczuwalnie wzrost mięśni oraz siły, a także ułatwia spalanie niechcianej tkanki tłuszczowej.

Czytaj więcej: Ranking odżywek i suplementów na masę i siłę

Jaką kupić odżywka na masę?

Mass ExtremeNiezwykle ważnym elementem w trenowaniu każdego wymagającego dużego wysiłku sportu jest regeneracja organizmu. Bez niej wyniki nie tylko się nie poprawiają, ale mogą także się pogorszyć. Dlatego na siłowni stosuje się dni przerwy, a także dzieli jednostki treningowe na poszczególne mięśnie – trenując każdy dzień w dzień nie dawalibyśmy im szans na tak ważną odnowę, więc nie rosłyby ani nie pojawiałaby się w nich nowe włókna odpowiedzialne za siłę.

Mass Extreme pozwala poprawić czas odnowy oraz wytrzymałość każdego mięśnia. Sprawia to, że przerwy między poszczególnymi sesjami można skrócić, wykonać więcej powtórzeń oraz po prostu notować znacznie szybszy progres. Dzięki regularnemu stosowaniu organizm może przekraczać swoje dotychczasowe granice.

Odpowiednie preparaty, takie jak Mass Extreme, to podstawa dla każdego kulturysty. Dzięki nim efekty szybciej stają się widoczne, a przygotowanie do zawodów ulega znacznemu ułatwieniu. Każdy specjalista wie, że bez właściwej suplementacji ciężko przekroczyć pewne progi, a więc siłą rzeczy trzeba sięgać po substancje tego typu.

Dlaczego warto kupić odżywkę Mass Extreme na masę?

  • Szybki wzrost masy mięśniowej znacząco skraca czas potrzebny na trenowanie.
  • Silniejsze mięśnie pozwalają osiągać lepsze wyniki.
  • Łagodniejsze zakwasy ułatwiają zniesienie dni po bardzo intensywnych treningach.
  • Większa wytrzymałość to więcej trenowania.
  • Lepsze rezultaty dzięki wyższej jakości treningu.
  • Przyśpieszony proces spalania tłuszczu ułatwia odsłonienie mięśni w krótszym czasie.
Karol
Od ponad 20 lat związany z profesjonalnym sportem kulturstycznym. Trener i aktywny zawodnik.