Jak zwiększyć ilość spermy – 10 skutecznych metod

Przez lata toczyło się wiele dyskusji na temat tego, jakie czynniki mogą wpływać na liczbę plemników. Niektórzy lekarze uważają, że dieta i nawyki ćwiczeń mają duży wpływ. Jednak wiele osób uważa, że ​​genetyka również odgrywa rolę w liczbie plemników.

Istnieje jednak wiele rzeczy, które możesz zrobić, aby naturalnie zwiększyć liczbę plemników. Zwiększenie codziennych ćwiczeń pomoże organizmowi wytworzyć więcej testosteronu, co może zwiększyć liczbę plemników. Zdrowa dieta, zawierająca dużo owoców i warzyw, również pomoże zwiększyć liczbę plemników. 

Ćwiczenia pomagające zwiększyć ilość spermy

Jednym z najłatwiejszych sposobów na zwiększenie liczby plemników jest więcej ćwiczeń. Według MayoClinic.com regularne ćwiczenia pomagają zwiększyć poziom testosteronu i mogą prowadzić do zwiększenia płodności u mężczyzn. Możesz również poprawić płodność, wykonując ćwiczenia, które przyciągają brzuch do kręgosłupa, na przykład brzuszki. Nawet niewielka ilość ćwiczeń może mieć znaczący wpływ na płodność, dlatego jest to świetny sposób na naturalne zwiększenie liczby plemników. 

Czytaj również: Czy masturbacja obniża poziom testosteronu? 

Zdrowa dieta obejmująca pokarmy takie jak jagody, ananas i soja może również pomóc zwiększyć liczbę plemników. Zwiększenie ilości owoców i warzyw w diecie może poprawić zdrowie plemników i zwolnić więcej miejsca dla zdrowych plemników w jądrach. Pokarmy takie jak jagody zawierają przeciwutleniacze, które mogą pomóc organizmowi zwalczyć uszkodzenia wywołane przez wolne rodniki, które wpływają na zdolność plemników do normalnego funkcjonowania.

Czynniki i suplementy pomagające zwiększyć ilość spermy

Wykazano, że zwiększenie ilości owoców i warzyw w diecie jest bardzo skutecznym sposobem na zwiększenie płodności u mężczyzn. Jednak nie wszystkie produkty reklamowane jako zdrowe dla mężczyzn mogą również zmniejszać liczbę plemników poprzez konkurowanie ze zdrowymi plemnikami komórki na składniki odżywcze. Na przykład codzienne picie alkoholu może zmniejszyć płodność, ponieważ może wypierać niezbędne składniki odżywcze z jąder i ogólnie zmniejszać płodność organizmu.

Sprawdź więcej: Jak przedłużyć stosunek i poprawić wzwód? 

Codzienne ćwiczenia mogą być bardzo obciążające dla organizmu i mogą nie być możliwe dla osób, które już wymagający grafik pracy. W zależności od tego, ile ćwiczeń wykonujesz, może to bardzo obciążać organizm, zwłaszcza jeśli nie jesteś na to przygotowany. Może to prowadzić do urazów i innych problemów zdrowotnych, jeśli jesteś już kontuzjowany lub chory. 

Naturalne skuteczne metody na zwiększenie ilości spermy

Ogólnie rzecz biorąc, jest wiele rzeczy, które możesz zrobić, aby naturalnie zwiększyć liczbę plemników. Ćwiczenia są jednym z najłatwiejszych sposobów na zwiększenie płodności u mężczyzn, ponieważ pomagają w produkcji testosteronu i naturalnie zwiększają liczbę plemników.

Czytaj dalej: Czy młodzi mężczyźni mogą stosować viagrę? 

Ćwiczenia są również bardzo korzystne dla ogólnego stanu zdrowia i dobrego samopoczucia, dlatego jest to świetny sposób na naturalne zwiększenie płodności u mężczyzn. Zdrowa dieta, zawierająca dużo owoców i warzyw, również pomoże zwiększyć płodność, ale wymaga od użytkownika dużego wysiłku, ponieważ wymaga śledzenia tego, co jesz i robienia sobie przerwy w pracy każdego dnia na ćwiczenia.

Chociaż wymaga to wysiłku, zdecydowanie jest tego wart, ponieważ pomaga tak wielu ludziom zwiększyć swoje szanse na naturalne poczęcie, zamiast polegać na lekach.

Jak zwiększyć liczbę plemników?

W celu zwiększenia liczby plemników i poprawy jakości nasienia należy uzupełnić niedobór kluczowych składników odżywczych, takich jak witaminy z grupy B, A, E i C oraz składników mineralnych, takich jak cynk, selen i magnez. Warte rozważenia są również zdrowe tłuszcze (omega-3), kwas foliowy i l-arginina.

W celu zwiększenia objętości ejakulatu możemy również skorzystać z kompleksowych suplementów, takich jak semaxin, która dostarcza 12 składników odżywczych korzystnie wpływających zarówno na ilość, jak i jakość nasienia. Kolejną zaletą tego typu produktu jest zwiększone libido i wzmocniona erekcja.

Warto wiedzieć: Gdzie kupić tabletki na potencje bez recepty?


Warto również zwrócić uwagę na aktywność fizyczną i pozbycie się zbędnych kilogramów. Nadwaga sprzyja niższemu poziomowi testosteronu, który zmniejsza produkcję nasienia.

Dla wielu mężczyzn najtrudniejszym krokiem może być rzucenie palenia lub alkoholu, które mogą negatywnie wpłynąć na objętość nasienia i ruchliwość plemników. Należy również sprawdzić, czy stosowane przez nas leki zmniejszają szanse na zajście w ciążę poprzez obniżenie jakości nasienia.

Jakie czynniki wpływają na objętość spermy?

  • niezdrowa dieta
  • brak aktywności fizycznej
  • genetyczne predyspozycje
  • przyjmowanie niektórych leków
  • pali
  • picie
  • noszenie za ciasnej bielizny
  • przeciążenie
  • Wiek i niski poziom testosteronu

Domowe sposoby na zwiększenie ilości plemników

W wielu przypadkach domowe sposoby mogą skutecznie pomóc nam zwiększyć liczbę plemników i liczbę plemników oraz zapewnić ich normalną ruchliwość. Zdrowe odżywianie, odchudzanie, unikanie przegrzania jąder, przyjmowanie przeciwutleniaczy czy rzucenie nałogów, takich jak palenie, opłaca się, jeśli zależy nam na zwiększeniu objętości wytrysku.

Palenie papierosów ma negatywny wpływ na ilość spermy

Bezpośredniego wpływu na objętość ejakulatu, mają wpływ na płodność.
Papierosy zawierają ponad 4000 substancji chemicznych, które negatywnie wpływają na jakość nasienia i ruchliwość plemników. Według wielu źródeł dym tytoniowy może zmniejszyć liczbę plemników nawet o 20%.

Co więcej, palenie zwiększa stres oksydacyjny, który może również negatywnie wpływać na jakość nasienia, utrudniając zapłodnienie.

Ten stan jest podobny do alkoholu lub narkotyków, takich jak te stosowane w leczeniu wysokiego ciśnienia krwi, depresji lub reumatyzmu.


Dodatkowo alkohol może utrudniać wchłanianie witamin i składników mineralnych, ograniczając skuteczność diet czy suplementów zwiększających objętość ejakulatu poprzez uzupełnianie niedoborów kluczowych składników odżywczych.

Karol
Od ponad 20 lat związany z profesjonalnym sportem kulturstycznym. Trener i aktywny zawodnik.