Jak wyjść z diety odchudzającej bez efektu jojo?

Jak wyjść z diety odchudzającej bez efektu jojo

Efekt jojo dopada większość osób, które walczą z nadmiarem kilogramów. Cykliczne wahania wagi odbijają się negatywnie na naszym zdrowiu fizycznym, ale nie tylko. To właśnie przez efekt jojo tracimy motywację do działania i wracamy do starych nawyków. Przez to często nasza waga wskazuje na więcej kilogramów niż przed rozpoczęciem kuracji odchudzającej.

Jak wyjść z diety bez efektu jojo? Oto kilka sprawdzonych porad.

  • Po pierwsze stosuj racjonalną dietę. Optymalne tempo chudnięcia to 0,5 do 1 kilograma na tydzień. Wydawać by się mogło, że to bardzo mało, ale twój organizm musi mieć czas żeby dostosować się do zmian jakie w nim zachodzą. Diety, które dostarczają mniej niż 1200 kalorii prowadzą do poważnych niedoborów, a więc bardziej szkodzą niż pomagają.
  • Po drugie ćwicz. Nie musisz od razu zostawać fanem sportów ekstremalnych. Wystarczy umiarkowana aktywność fizyczna daw – trzy razy w tygodniu. Ruch wzmocni twoje ciało, ale także poprawi metabolizm. Dzięki ćwiczeniom efekty diety będą bardziej widoczne.
  • Po trzecie stopniowo zwiększaj kaloryczność swoich posiłków. Najlepiej o 100 – 150 kalorii na tydzień. Dzięki temu twój organizm nie przeżyje gwałtownego szoku i nie zacznie na powrót magazynować nadmiaru energii. Niech powrót do normalnej diety będzie rozłożony w czasie.
  • Po czwarte nie wracaj do złych nawyków. Polubiłeś gotowanie i świeże warzywa? Nie wracaj do śmieciowego jedzenia. W mgnieniu oka zniweczysz efekty swojej ciężkiej pracy. Jeśli masz ochotę na hamburgera czy kebab przygotuj go sobie w domu, ze zdrowych składników.
Suplement i OpinieOcena Zamów Bezpośrednio
Night Mega Burner Opinie9/10 Zamów Teraz
Fast Burn Extreme Opinie8/10 Zamów Teraz
Holisten Opinie 7/10 Zamów Teraz
Ketomorin Opinie 6/10 Zamów Teraz

Tabletki na odchudzanie bez efektu jojo. Odchudzanie się to rzecz, która bardzo pozytywnie może odmienić nasze życie. Dzięki niemu nabieramy pewności siebie, zwalczamy kompleksy oraz ponownie stajemy się atrakcyjnymi fizycznie osobami. Nie zawsze należy to do najłatwiejszych zadań, a do tego musimy pamiętać o kilku etapach. Jednak przestrzegając ich oraz dobrze dobierając suplementację możemy nie tylko wreszcie schudnąć, ale także pozbyć się efektu jojo. Zjawisko to polega na wahaniach wagi – uzyskujemy zadowalające efekty, ale po jakimś czasie znowu niestety przybieramy na wadze. Kluczem do jego eliminacji jest wprowadzenie aktywności fizycznej.

Musimy dobrać trening w sposób odpowiadający naszym obecnym umiejętnościom. Porywanie się na bardzo wysiłkowe zajęcia będzie dla nas katorgą i szybko nas zniechęci, a więc musimy stopniowo zwiększać poziom trudności. Nie ma potrzeby przebiegać każdego poranka dziesięciu kilometrów – kilkanaście minut spaceru czy jazda na rowerze to pierwszy krok. Później oczywiście możemy i często nawet powinniśmy faktycznie zacząć biegać czy chodzić na siłownię, ale dobry start również należy do bardzo ważnych i decydujących o naszym nastawieniu, a więc i sukcesach rzeczy.

Najlepsze tabletki na odchudzanie bez efektu jojo

Daleko nie zajdziemy także bez prawidłowo dobranej i realizowanej diety. Potrzebujemy oczyszczenia lodówki ze wszelkiego rodzaju słodyczy i innych posiłków, które są niezdrowe – omijanie fastfoodów także będzie wskazane. Należy skonsultować się z dobrym dietetykiem, który nie tylko uwzględni nasze zapisane w genach predyspozycje, ale także personalizując dietę doradzi warte uwagi potrawy, które będą smaczne i sprzyjające przemienianiu swojego ciała w wymarzony sposób.

Możemy eksperymentować z wieloma dietami, ale nie wszystkie są skuteczne, a część nawet szkodliwa.
Dobrej jakości suplementacja również ułatwia walkę z nadwagą czy zmniejsza prawdopodobieństwo wystąpienia efektu jojo. Należy unikać nikomu nieznanych wytworów o podejrzanie niskich cenach, bo nie tylko nie uzyskamy upragnionych rezultatów, ale także narażamy się na liczne konsekwencje dla naszego organizmu.

Lepiej trzymać się sprawdzonych marek. Wypada polecić tabletki odchudzające Green Coffee Plus i Acai Berry Extreme jako interesujące produkty ułatwiające zwalczanie niechcianych kilogramów. Dodatkowo można skorzystać z rankingu tabletek na odchudzanie 

Zaproponowane wyżej tabletki odchudzające gwarantują brak efektu jojo

Obydwa środki to naturalne suplementy diety, które kompleksowo działając zmieniają nasz metabolizm i oczyszczają organizm z toksyn. Regularnie je stosując wraz z dietą i ćwiczeniami z pewnością dostrzeżemy poprawę stanu naszego zdrowia i wyglądu – inaczej rzecz ujmując zrealizujemy swoje najważniejsze cele. Przyśpieszenie procesu odchudzania suplementacją z pewnością korzystnie wpłynie na nasze samopoczucie, dlatego nie zaszkodzi się na nie zdecydować.

Podsumowując: odpowiednie odżywianie się, regularny i dostosowany do naszych możliwości, ale nie potraktowany lekceważąco trening i dobre suplementy sprawią, że w końcu uda nam się z zadowoleniem oglądać siebie w lustrze. Wystarczy do tego dodać jeszcze nieco wolnej woli i jesteśmy na najlepszej drodze do wymarzonej figury.

Agnieszka
To właśnie ze mną moje podopieczne przechodzą największe metamorfozy w odchudzaniu. Zajmuje się treningami personalnymi i dbam o odpowiednią suplementację moich podopiecznych.