Street workout plan treningowy dla zaawansowanych – jaki wybrać?

Plan Treningowy FITMADE

Street workout to forma ćwiczeń, która w ostatnich latach zyskała na popularności. Polega na wykorzystaniu własnej masy ciała do wykonywania różnych ćwiczeń, które mogą pomóc w budowaniu mięśni, zwiększeniu siły i poprawie ogólnej sprawności.

Aby jak najlepiej wykorzystać trening uliczny, ważne jest, aby mieć plan treningowy obejmujący rozgrzewkę, ćwiczenia główne i ćwiczenia rozluźniające. W tym poradniku szczegółowo omówimy każdy z tych elementów.

Street workout plan treningowy dla zaawansowanych jak zrobić progres?

Przed rozpoczęciem jakiegokolwiek treningu należy rozgrzać ciało, aby zapobiec kontuzjom i przygotować mięśnie do treningu. Ćwiczenia rozgrzewające do treningu ulicznego mogą obejmować jogging, podskoki, wysokie kolana i wypady.

Czytaj dodatkowo: Plan treningowy z gumami oporowymi dla mężczyzn 

Te ćwiczenia zwiększą tętno i przepływ krwi, co pomoże rozluźnić mięśnie i przygotować je do bardziej intensywnych ćwiczeń, które nastąpią.

Główne ćwiczenia do treningu ulicznego mają na celu ukierunkowanie różnych grup mięśni w twoim ciele . Ćwiczenia te mogą obejmować podciąganie, pompki, przysiady, spadki i podnoszenie nóg.

Warto wiedzieć: Kalisteniczny plan treningowy online – jaki wybrać i ile kosztuje? 

Każde ćwiczenie można zmodyfikować, aby zwiększyć lub zmniejszyć poziom trudności, dzięki czemu jest odpowiednie dla początkujących lub zaawansowanych. Ważne jest, aby wykonywać te ćwiczenia prawidłowo i we właściwej formie, aby uniknąć kontuzji i jak najlepiej wykorzystać swój trening.

Street workout plan treningowy dla zaawansowanych od FITMADE

Po zakończeniu głównych ćwiczeń konieczne jest schłodzenie ciała, aby zapobiec bolesności i przyspieszyć regenerację mięśni. Ćwiczenia ochładzające do treningu ulicznego mogą obejmować rozciąganie, jogging lub chodzenie.

Czytaj więcej: Dlaczego warto korzystać z planów treningowych? 

Ćwiczenia te pomogą rozluźnić mięśnie i powrócić do normalnego stanu, zmniejszając ryzyko kontuzji i przyspieszając regenerację.

Plan treningowy pod Street workout ile kosztuje?

Podsumowując, dobrze opracowany plan treningowy street workout powinien obejmować rozgrzewkę, ćwiczenia główne, i ćwiczenia odmładzające. Każdy z tych elementów odgrywa kluczową rolę w zapewnieniu maksymalnych korzyści z treningu przy jednoczesnym zminimalizowaniu ryzyka kontuzji. Postępując zgodnie z planem treningowym, który zawiera te elementy, możesz osiągnąć swoje cele fitness i poprawić ogólny stan zdrowia i samopoczucie.

Katarzyna
Na EliteGym znajdziesz moje recenzje i opinie na temat cateringów dietetycznych. Zajmuje się testowaniem, weryfikowaniem diet pudełkowych dostępnych w naszym kraju. Zależy mi żeby każdy otrzymywał posiłki wysokiej jakości. Zostaw komentarz jeżeli przekonałam Cię do wyboru wybranego cateringu.