Kosmetyki do skóry wrażliwej i z problemami

Kosmetyki do skóry wrażliwej
Kosmetyki do skóry wrażliwej

Cera wrażliwa lub alergiczna wymaga szczególnie troskliwej pielęgnacji. Skłonności do alergii nasilają się, gdy skóra zostaje pozbawiona naturalnego płaszcza lipidowego, chroniącego ją przed czynnikami zewnętrznymi.

Pojawia się wtedy podrażnienie, zaczerwienienie, swędzenie. Jeśli chodzi o alergię na kosmetyki, to zazwyczaj jest to związane z zawartymi w nich substancjami barwiącymi oraz zapachowymi.

Ukojenie dla skóry

PremiumCollagen5000 OpinieSkóra wrażliwa, sucha, atopowa czy alergiczna ma szczególne potrzeby. Kosmetyki przeznaczone dla niej muszą być tworzone pod kontrolą dermatologów, a ich skład nie powinien zawierać substancji drażniących i uczulających.

Warto poznać kilka zasad pielęgnacji cery wrażliwej:

  • Nawodnienie – pij codziennie co najmniej 1,5 l wody mineralnej
  • Używaj wartościowych olejów roślinnych: lnianego, wiesiołkowego, z orzechów włoskich, oliwy z oliwek.
  • Unikaj kąpieli w gorącej wodzie oraz używania drażniących preparatów czyli płynów, żeli, kulek kąpielowych.
  • Sięgaj po kosmetyki przeznaczone dla Twojego typy skóry
  • Jeśli zauważysz zaczerwienienie po aplikacji danego kosmetyku, nie używaj go więcej

Polecamy: Dieta przeciwzmarszczkowa – co warto jeść?

Bezpieczna i skuteczna pielęgnacja skóry wrażliwej

sevoliumW dobrych kosmetykach dla cery wrażliwej znajduje się przede wszystkim mocznik, który powstaje w wątrobie, a następnie jest wydalany jest z moczem i potem. Związek ten, stosowany w kosmetykach, ma działanie antyseptyczne i złuszczające. Przyciąga również cząsteczki wody, przez co nawilża skórę. Ponadto, w każdym kremie do skóry suchej i wrażliwej szukaj naturalnych olejów. Olej z orzechów makadamia ma bardzo ciekawy, zbawienny dla skóry profil kwasów tłuszczowych: kwas palmitooleinowy, oleinowy, linolowy.

Do pielęgnacji skóry wrażliwej nadaje się również olej lniany. To dzięki wysokiej zawartości niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych, które m.in. pomagają wyregulować gospodarkę cholesterolową, zapobiegać chorobom serca, kontrolowaćciśnienie krwi. Pomaga on również w walce z trądzikiem, wypryskami, łuszczycą oraz oparzeniami słonecznymi. Zawierają go również kremy do cery alergicznej.

Kolejnym ważnym składnikiem są ceramidy, czyli związki z grupy lipidów, występujące w rogowej warstwie naskórka i wpływające na jego elastyczność. Wszystkie kosmetyki do cery wrażliwej powinny być dla niej bezpieczne i zawierać jedynie sprawdzone komponenty. Powinny nawilżać, łagodzić i regenerować skórę. Ważna jest również codzienna pielęgnacja.

Agnieszka
To właśnie ze mną moje podopieczne przechodzą największe metamorfozy w odchudzaniu. Zajmuje się treningami personalnymi i dbam o odpowiednią suplementację moich podopiecznych.