Wybielanie zębów domowe sposoby

Wybielanie zębów domowe sposoby

Wybielanie zębów domowe sposoby. Wybielanie zębów w domu jest obecnie jednym z najszybciej rozwijających się działów stomatologii estetycznej w Wielkiej Brytanii i Irlandii. Białe zęby ułatwiają nie tylko kontakty towarzyskie, co w niektórych zawodach wymagących prezentacji publicznej (showbiznes, przedstawiciele handlowi) są wręcz niepisanym wymogiem.

Jednak codzienna dieta często nie pozwala na zachowanie naturalnej barwy zębów. Barwniki lub substancje zawarte chociażby w nikotynie zamieniają śnieżnobiały uśmiech w coraz bardziej żółte odcienie zębów. Czasy, gdy byliśmy skazani na płacenie horrendalnych kwot u stomatologa za zabiegi mijają. Dzisiaj wybielanie zębów w domu może kosztować mniej niż 180 zł za pełen zabieg wybielenie o kilka tonów. Jakie to metody? Czytaj dalej, gdzie przedstawimy 4 popularne metody jak domowym sposobem wybielić zęby.

Wybielanie zębów pastą – domowe sposoby

Najprostszy (co nie znaczy, że najbardziej efektywny) sposób wybielenia zębów w domu to stosowanie przeznaczonych do tego celu past. Należy jednak liczyć się z tym, że nawet te najdroższe, profesjonalne wersje wybielają zęby jedynie o około 2 lub 3 odcienie (po regularnym stosowaniu).

Wybielającą mocą takich past jest zawartość w ich składzie unikalnych enzymów i mikrogranulek, które pozwalają na rozpuszczenie błonki, wytwarzającej płytkę nazębną ze szkliwem. Wielu producentów dodaje do składu także substancje ścierne, których zadaniem jest mechaniczne usuwanie osadu.

Uwaga! Takie pasty, choć są dopuszczalne przez ministerstwo zdrowia, mogą zetrzeć szkliwo i uszkodzić je!
Na rynku istnieje masa past wybielających do stosowania w domu – efekty ich zastosowania często zależą od wyjściowej barwy uzębienia, diety i regularności stosowania.

Niestety nie można spodziewać się cudów po paście, która kosztuje mniej niż 40 zł (za ok. 100 g). Zazwyczaj taka tubka starcza dla jednej osoby na około 1,5 miesiąca. Za najdroższe pasty wybielające zapłacić można nawet około 100 zł.
Werdykt: szkoda pieniędzy na placebo.

A może paski wybielajace?

Innym, coraz chętniej wybieranym domowym sposobem na wybielenie zębów są specjalne paski nakładane na zęby. Źródłem ich wybielającej mocy jest nadtlenek wodoru (ten sam, jaki stosuje się w iBright, lecz w mniejszym stężeniu), który pozwala na rozjaśnienie zębów od 2 do 4 tonów.

Podczas stosowania przy wybielaniu w domu, paski należy nakleić na zęby na około 25 minut (czas oznaczony jest przez konkretnego producenta). Podczas trwania „zabiegu” nie można spożywać posiłków ani pić żadnych napojów. Paski takie pozwalają na pojawienie się efektu nieco wcześniej niż w przypadku past –  widocznie bielsze zęby są już po około 2 tygodniach stosowania tej metody. Koszt pasków wynosi od 40 zł do 100 zł.

Czy zatem opłaca się stosować paski do wybielania zębów w domu? Tak, lecz musisz pamiętać, że żel nałożony na paskach nie dociera do szczelin międzyzębowych, przez co wybielenie nie będzie równomierne.
Jeśli zatem chcesz wybielić zęby domowym sposobem, lecz mieć przy tym pełen efekt, paski wybielające mogą nie spełnić Twoich oczekiwań.

Nakładki na zęby, czyli tak zwane„szyny”

Nakładki wybielające na zęby działają podobnie do pasków. Ich domowe zastosowanie polega na wciśnięciu się w zęby i zagryzieniu. Posiadają one specjalny żel, który rozjaśnia nasze zęby. Warto jednak uważać na preparat – przy samodzielnym nałożeniu może się on wylewać spod nakładek

Niestety, gotowe produkty do kupienia w sklepie nie są dopasowane do łuku zębowego. Posiadają jedynie zbliżony kształt, który „powinien” pasować dla większości zębów. Profesjonalny zabieg założenia wybielających nakładek powinien zostać wykonany u stomatologa. Koszt nakładek kupionych samodzielnie wynosi około 80-90 zł.
Inne metody

Na rynku dostać można także specjalne flamastry, których efekty można zobaczyć już po 3-4 użyciach. Ich głównym zadaniem jest usuwanie osadu osadzającego się z powodu nieprawidłowego żywienia. Koszt takiego flamastra to około 50 zł, a starcza on na około 1 miesiąc. Jeśli ktoś szuka jeszcze tańszego sposobu na wybielenie zębów, może zacząć od przewertowania zapasów w kuchni…

Niektórzy polecają płukanie zębów wodą z octem, mycie zębów z dodatkiem soku z cytryny czy sody oczyszczonej. Niestety gwarancji na uzyskanie zadowalających efektów po zastosowaniu tych metod nie ma żadnej. Sposobów jest dużo. Niestety takie metody mogą doprowadzić do uszkodzenia szkliwa, dlatego lepiej z nich zrezygnować.

Jak widać domowych sposobów na białe zęby poniżej 180 zł jest dość dużo. Niestety efekty, czyli wybielenie zębów o maksymalnie 4 tony, nie zawsze muszą być zadowalające. By zobaczyć biel na naszych zębach lepiej skoncentrować się na nieco droższych metodach, np. technologii fotowybielania zastosowanej w produktach iBrigt lub zabiegach wykonanych na fotelu stomatologicznym.

Agnieszka
To właśnie ze mną moje podopieczne przechodzą największe metamorfozy w odchudzaniu. Zajmuje się treningami personalnymi i dbam o odpowiednią suplementację moich podopiecznych.