Jaką kupić opaskę sportową? Ranking smartbandów

Urządzenia mierzące np. liczbę kroków, uderzenia serca oraz stopień natlenienia krwi stały się nieodłącznymi akcesoriami nie tylko profesjonalnych sportowców, ale każdej osoby, która chce aktywnie dbać o pozytywny stan swojego organizmu. Smartwatche, bandy i inteligentne słuchawki są chętnie noszone również ze względu na estetyczny design. Nowy Tracker WHOOP 4.0 jest jednak o krok dalej od tych urządzeń. Firma chwali się, że to jak dotąd ich największe osiągnięcie, a klienci z pewnością będą zachwyceni. Przyjrzyjmy się zatem bliżej temu, jaką nowinką technologiczną chce zaskoczyć tym razem producent?

Nowa technologia Any-Wear Technology

Z Trackerem WHOOP już nie trzeba ograniczać się do standardowych lokalizacji urządzeń, czyli np. do nadgarstka. Z najnowszą technologią Any-Wear, sensor może zbierać dane o aktywności z innych miejsc na ciele, m.in.: przedramienia, łydki, talii, a nawet klatki piersiowej. To fantastyczna wiadomość dla tych, którzy zmęczeni byli już powszechnymi smartwatchami. Zmiana lokalizacji zapewnia również dokładniejsze pomiary. W jaki sposób tracker osiąga tak imponujące efekty?

Jaka wybrać opaskę sportową smartband?

To, co sprawia, że tracker marki WHOOP można nosić w tak wielu miejscach, jest spowodowane tym, że urządzenie nie ma wbudowanego ekranu. Wbrew powszechnemu wrażeniu, ta zmiana to tak naprawdę same zalety – czas baterii sensora stanowczo się wydłuża, nawet do 5 dni bez ładowania! Jest to wynik na tyle imponujący, że poprzedni model trackera był 33% większy. Nowy Tracker WHOOP 4.0 posiada wbudowany akumulator krzemowy, a więc jest od teraz smuklejszy i bardziej estetyczny.

Co niesamowicie ważne – od teraz bateria jest wodoodporna, co szczególnie powinno ucieszyć wszystkich fanów sportów wodnych. Nie wyświetlają się również żadne powiadomienia, jak w przypadku bandów lub smartwatcha, dzięki czemu można wykonywać trening bez niepotrzebnych rozpraszaczy. Wystarczy schować subtelne urządzenie do specjalnego miejsca na odzieży WHOOP. Tak! Od dzisiaj ta marka to znacznie więcej niż tylko trackery – to również kolekcja wysokojakościowej odzieży sportowej w dwóch opcjach: Training i Intimate.

Najważniejsze informacje o produkcie Whoop:

Ilość opasek:

1 opaska

Cena za opaskę:

Cena subskrypcji:

od 22Euro

Czas minimalnej subskrypcji

1 miesiąc

Gdzie kupić w promocji

Opinie na temat opaski:

Strona produktu:

Co jeszcze nowego w Trackerze 4.0?

Tracker WHOOP 4.0 posiada aż pięć diod LED (czerwona, podczerwona oraz trzy zielone), co w porównaniu z poprzednią generacją, czyli zaledwie trzema diodami, wygląda naprawdę imponująco. Wzbogacone zostały również algorytmy pomiarów, co w połączeniu z lepszą lokalizacją czujników, daje imponująco dokładne pomiary. Użytkownicy mogą od teraz korzystać również z nowych opcji, m.in.: śledzenia snu, analizy oddechu, haptycznego wybudzania oraz planowania treningów.

Nowy tracker WHOOP oferuje również monitorowanie tlenu we krwi, co jest nieocenioną zaletą tego urządzenia i sprawia, że wyróżnia się na tle konkurencji. Taka opcja pozwala na wczesne wykrycie problemów z krążeniem. Sensor wskazuje także temperaturę skóry i pozwala określić, kiedy zaczyna się gorączka. Pojawił się również długo wyczekiwany silnik dotykowy, który fantastycznie sprawdza się do wszelkich alertów zdrowotnych lub zwykłego budzika.

Sprawdź ranking smartbandów ( opasek treningowych )

Zaktualizowana aplikacja WHOOP pozwala jeszcze efektywniej przechowywać i monitorować wszystkie dane związane z funkcjonowaniem organizmu. Zmiany świadczą o tym, że producentowi zależy, aby urządzenie nadążało za najnowszymi nowinkami technologicznymi.

Jak działa abonament WHOOP?

Firma WHOOP wyróżnia się na tle konkurencji również tym, że ich produkty, w tym najnowszy Tracker WHOOP 4.0, funkcjonują w ramach miesięcznych subskrypcji. Jest to przede wszystkim spowodowane tym, że w ofercie abonamentu znajduje się również specjalna aplikacja z coachingiem, posiadająca szereg niesamowicie przydatnych oraz motywujących informacji i sugestii na temat planowanych ćwiczeń.

To fantastyczna opcja dla aktywnych osób, którym zależy na profesjonalnej pomocy w indywidualnych treningach. Przyda się każdemu, kto chce o swoim zdrowiu i stanie organizmu wiedzieć wszystko. Oczywiście najnowsza aktualizacja WHOOP 4.0 jest darmowa dla wszystkich stałych użytkowników. Firma wychodzi jednak naprzeciw potencjalnym klientom, oferując nową opcję członkostwa WHOOP Pro, która zakłada wyjątkowe prezenty, produkty nawet co trzy miesiące! To mogą być sprzęty WHOOP Body, opaski na rękę i nowe baterie!

Podsumowanie rankingu na najlepszy smartband

Największymi zaletami Trackera WHOOP 4.0 są z pewnością nowe diody, powodujące dokładniejsze pomiary aktywności, a także zaktualizowane tryby do pomiarów. Zachwycą nawet najbardziej wymagających klientów. To również najnowsze rozwiązanie Any-Wear Technology, które umożliwia mierzenie aktywności w wielu miejscach na ciele, a nie tylko na nadgarstku, jak było to szczególnie popularne do niedawna.

Jeżeli więc jeszcze nie poznałeś/aś potencjału produktów marki WHOOP, zdecyduj się na ich ubrania uciskowe, bokserki lub biustonosz sportowy, dzięki czemu będziesz na bieżąco ze wszystkim, co dzieje się w Twoim ciele! To przyszłość dla całej kultury treningów indywidualnych.

Karol
Od ponad 20 lat związany z profesjonalnym sportem kulturstycznym. Trener i aktywny zawodnik.