1. Jak jest procedura podawania kroplówki?
  Na wstępie zbieramy od Pacjenta wywiad medyczny. Po jego przeprowadzeniu i ocenie dokonujemy wyboru odpowiedniego składu kroplówki. Całość zabiegu poprzedzona jest wypełnieniem przez Pacjenta oświadczenia i zgody na zabieg, po której przechodzimy do części zabiegowej polegającej na założeniu wenflonu oraz podłączeniu kroplówki.
 2. Jak długo trwa podawanie kroplówki?
  Po podłączeniu kroplówki potrzebne jest około 30 minut, przy czym jest to zależne od rozmiaru wenflonu oraz typu kroplówki. Rozmiar wenflonu dopasowany jest indywidualnie dla każdego Pacjenta.
 3. Kto podaje kroplówki?
  Cała procedura podania kroplówki w Elite Clinic przeprowadzana jest przez wykwalifikowany personel medyczny.
 4. Z jaką częstotliwością należy stosować kroplówki witaminowe?
  Częstotliwość podawania kroplówek zależna jest od indywidualnych potrzeb każdego Pacjenta. Wpływ na ich częstotliwość determinuje m.in. niedoborów w organizmie, a także oczekiwania Pacjenta. Standardowo zaleca się stosowanie kroplówek jeden raz w tygodniu przez okres około 8-10 tygodni. Oczywiście, zalecamy również stosowanie kroplówek „odświeżających”, które mają sens w przypadku ważnych wydarzeń itp. Przyjęcie kroplówki jednorazowo wpływa na lepsze samopoczucie, a także pozwala na postawienie jednego kroku w kierunku zdrowia.
 5. Czy procedura podłączenia kroplówki jest bolesna?
  Uczucie towarzyszące założeniu wenflonu podobne jest do tego, które występuje w przypadku standardowego pobrania krwi. Założenie wenflonu trwa kilka sekund, a jego rozmiar dobierany jest indywidualnie, dla każdego Pacjenta, m.in. w celu zminimalizowania dyskomfortu.
 6. Czy po podaniu kroplówki mogę wrócić do pracy?
  Procedura podania kroplówki nie wpływa na zdolność do wykonywania pracy danego dnia. Nie ma przeciwwskazań, by praktycznie od razu przystąpić do codziennej aktywności zawodowej.
 7.  Masz dodatkowe pytania?
  W przypadku gdy masz dodatkowe pytania, zachęcamy do kontaktu z nami. Nasz personel medyczny udzieli wyczerpującej odpowiedzi. Zapraszamy do KONTAKTU